Projekt małego parterowego domu jednorodzinnego bez garażu Kozłówka
Opis parterowego domu bez garażu Kozłówka
Wnętrze małej Kozłówki ma wszystko, co jest potrzebne do komfortowego zamieszkania. Każda z trzech sypialni jest widna i ustawna, w łazience wstawiony jest prysznic i wanna, a i strefa dzienna z możliwością zamknięcia kuchni drzwiami przesuwnymi robi bardzo dobre wrażenie. Ten dom jednorodzinny jest dowodem, że na powierzchni nie przekraczającej 100m2 można zapewnić odpowiednią ilość przestrzeni dla czteroosobowej rodziny. Parterowy projekt Kozłówka jest co prawda bez garażu, ale dzięki temu będzie tańszy w budowie i zwiększa się jego powierzchnia mieszkalna.
Projekty parterowych domów bez garażu, małe i tanie domki jednokondygnacyjne.
Jednokondygnacyjny dom bez garażu, z prostym dachem dwuspadowym i bez masywnego stropu to oczywisty przepis na sukces, jeżeli chcemy zamknąć budowę w możliwie najszybszym czasie, a przede wszystkim jeżeli ma być to naprawdę tani, mały domek mieszkalny. W tym przypadku tanio znaczy jednocześnie też dobrze i nie będzie tak jak tym dowcipie z brodą, że aby spełnić te dwa warunki, to domy muszą być dwa ;-). Powodzenie naszej inwestycji i niskie koszty budowy domu parterowego zależeć będą od konsekwentnego dążenia inwestora do celu. Pułapki bowiem czekają na niego na każdym etapie i niestety większością 'dobrych rad' od osób trzecich nie powinniśmy się sugerować. Już w trakcie adaptowania projektu częste są pomysły niepotrzebnego powiększania budynku, albo dodawania nad parterem stropu gęstożebrowego 'bo góra się kiedyś może przydać'. Jeżeli oprzemy się tym pokusom, to wybierając projekt małego domu parterowego Kozłówka jest realna szansa, że wydając minimalną kwotę zakończymymy naszą budowę już po jednym sezonie.
Jaką technologię budowy wybrać realizująć projekt małej parterówki bez garażu?
Tanie domy parterowe bez garażu można stawiać z powodzeniem w systemie gospodarczym, bo zgodnie z tym co piszemy powyżej, są to najprostrze budynki o nieskomplikowanej konstrukcji. Jeżeli nie planujemy zlecić wszystkich robót generalnemu wykonawcy, ale chcemy sami się zaangażować w proces budowy naszego domu parterowego, to sugerujemy jednak pozostać przy tradycyjnej, murowanej technologii. Jest ona ciągle najpopularniejsza i bez znaczenia jest tak naprawdę wybór konkretnego modelu pustaka ściennego, ale kluczowe jest że każdy wykwalifikowany murarz poradzi sobie z postawieniem z nich ścian. Jedynie planując ewentualnie zewnętrzne w wersji jednowarstwowej należy przypilnować, aby spoiny były z cienkiej zaprawy o odpowiednich parametrach i minimalizować mostki cieplne.
Gotowy projekt małego domu Kozłówka można też zmodyfikować na etapie adaptacji w kierunku technologii szkieletowej, drewnianej lub prefabrykowanej, ale musimy mieć świadowmość, że odpowiednio sezonowane drewno konstrukcyjne tanie nie jest i w efekcie nie będziemy mieli też budynku tak długowiecznego jak murowany. Dlatego też pozostawmy jako drewnianą jedynie więźbę. Co do konstrukcji dachu, to w przypadku tak małego domu parterowego jakim jest Kozłówka bez garażu, nawet odchudzanie jej i zastosowanie wiązarów z elementów o mniejszych przekrojach nie musi przynieść oczekiwanych oszczędności. Reasumując, radzimy więc trzymać się raczej rozwiązań, które zawiera nasza typowa dokumentacja.
Materiały podane w projekcie małego domu jednorodzinnego do 100m2 Kozłówka
Ściany domu parterowego Kozłówka przewidziane są z bloczków gazobetonowych plus docieplenie styropianem, sufit z płyt gipsowo-kartonowych przymocowany bezpośrednio do konstrukcji dachu. Na pokrycie dachu naszej małej parterówki wykorzystamy z powodzeniem praktycznie dowolny materiał, dachówkę albo blachę, a w wariancie najtańszym nawet gont bitumiczny. Część elewacji można obłożyć płytkami kamiennymi albo klinkierowymi, jak pokazano na wizualizacjach. Długo będą wtedy łatwe do utrzymania w nienagannej czystości.
Powierzchnia parteru:
1. wiatrołap - 4.4m2
2. hall - 9.1m2
3. pokój dzienny 31.6m2
4. kuchnia - 9.4m2
5. pokój - 12.4m2
6. pokój - 11.2m2
7. pokój - 8.3m2
8. łazienka - 6.5m2
9. spiżarnia - 1.1m2
10. pom. gospodarcze - 5.7m2
standard
lustro
Idealny projekt!!!
Projekt jest świetny, na razie koszty budowy są rozsądne i sam dom już prezentuje się bardzo dobrze. Pozdrawiam :)
Salon
Fajnie wygląda salon z dużym oknem z widokiem na ogród, plus jest dobrze umiejscowiony przy tylnej fasadzie.
Dobry rozklad pomieszczen
Szukalismy z mezem domu parterowego i wybor padl na ten projekt. Spodobal sie nam uklad pomieszczen, ktory wydaje sie byc bardzo funkcjonalny oraz prosta bryla budynku.