standard lustro
dostępność - 48h

CENA PROJEKTU:

 • powierzchnia użytkowa 98.00m2
 • powierzchnia zabudowy 75.60m2
 • minimalne wymiary działki 16.40m x 17.00m
 • kąt nachylenia dachu 40°
 • wysokość pomieszczeń 2.65m
 • wysokość budynku 8.02m
 • kubatura budynku 430.00 m3
 • zapotrzebowanie na energię EP = 63.72 kWh/m2*rok
 • szacunkowo stan surowy zamknięty 156.016 zł netto
 • szacunkowo stan deweloperski 352.604 zł netto

Opis małego domu nowoczesnego Bodo

Atutami projektu małego domu Bodo jest jego nowoczesny wygląd oraz funkcjonalne wnętrze z trzema sypialniami na poddaszu oraz otwartą częścią dzienną i dodatkowym pokojem na parterze. Do tego wygodna łazienka, wc z prysznicem, spiżarnia i pomieszczenie gospodarcze, a wszystko to na małej powierzchni do 100m2.  Prosty dach dwuspadowy wygląda bardzo nowocześnie dzięki krótkim okapom i wysuniętym do góry ścianom szczytowym. Salon z jadalnią doświetlony jest dużymi oknami. Schody widoczne w otwartej strefie dziennej mogą być ciekawym elementem wnętrza.

Projekty domów nowoczesnych ze ścianami szczytowymi bez okapów

Jeżeli nie jesteśmy do końca fanami ultranowoczesnych budynków pozbawionych całkowicie okapów, to koncepcja prostego nowoczesnego domu z wystającymi powyżej płaszczyzny dachu ścianami szczytowymi może być właśnie dla nas najbardziej odpowiednia. Projekt małego, bo o powierzchni użytkowej do 100m2, zwartego domu Bodo ma krótkie okapy tylko od frontu i ogrodu i te fasady są dzięki temu chronione od góry przed deszczem. Na górnej, skośnej krawędzi ścian bocznych koniecznie trzeba przypilnować założenia odpowiednich obróbek blacharskich, aby i na tych elewacjach nie pojawiły się z czasem zabrudzenia od ściekającej wody. Czapka z blachy powinna mieć okapnik wystający o około 5cm poza płaszczyznę tynku, żeby osiągnąć zamierzony długofalowy efekt.

Projekt Bodo - mały dom do 100m2 z poddaszem użytkowym

Nowoczesne domy jednorodzinne z poddaszem użytkowym zastąpiły obecnie najbardziej popularne jeszcze kilkanaście lat temu dwukondygnacyjne małe domy ze skomplikowanymi dachami, które były zdecydowanie bardziej klasycznie wykańczane z zewnątrz. Nie można się temu tez zbytnio dziwić, bo projekty małych domów do 100m2, a zwłaszcza te z poddaszem użytkowym są wybierane przez inwestorów przede wszystkim dlatego, że są najtańsze w realizacji. W utrzymaniu kosztów budowy w ryzach pomaga też nowoczesna stylistyka oparta na dość prostych zabiegach projektowych. Jeżeli dom ma prawidłowe proporcje i odpowiedniej wielkości otwory okienne, to wystarczy go otynkować na biało i dodać tylko na fragmentach ścian zewnętrznych bardziej szlachetne materiały wykończeniowe jak klinkier lub drewno i gotowe. Relacja ceny do jakości oraz efekt końcowy będzie na pewno więcej niż zadowalający.

Technologie podane w projekcie domu Bodo

Ten prosty, nowoczesny dom bez garażu można wybudować z pustaków gazobetonowych z dociepleniem, położyć łatwy w montażu strop Teriva, a drewnianą wieźbę pokryć praktycznie dowolnym pokryciem dachowym. Elewacje są tynkowane z fragmentami okładanymi płytkami. Projekt gotowy małego domu Bodo zawiera między innymi instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła oraz panele fotowoltaiczne na dachu. Jeżeli chodzi o ogrzewanie, to jest dostępny w dwóch wariantach, z piecem c,o. gazowym, albo z powietrzną pompą ciepła. Dokumentacja jest przygotowana przez nas oczywiście także w odbiciu lustrzanym.

Rzuty projektu małego domu Bodo

Projekt Małego Nowoczesnego Domu Do 100m2 Bodo - rzut parteru

Powierzchnia parteru:
1. wiatrołap - 3.8m2
2. pokój dzienny z kuchnią - 34.3m2
3. pokój - 8.0m2
4. spiżarnia - 1.5m2
5. wc - 3.7m2
6. pom. gospodarcze - 6.0m2

standard lustro powiększ rzut parteru
Projekt Małego Nowoczesnego Domu Do 100m2 Bodo - rzut poddasza

Powierzchnia piętra:
7. hall - 3.6m2
8. pokój - 12.0m2 (16.2m2)
9. pokój - 8.3m2 (11.6m2)
10. pokój - 10.0m2 (13.5m2)
11. łazienka - 6.8m2 (9.6m2)

standard lustro powiększ rzut poddasza

Obrys na minimalnej działce

działka 1

Opinie i realizacje

Komentator

Fajny mały domek, mała powierzchnia a wszystko jest jak trzeba.

Dodaj opinię


  • Wyczyść Pola