Projekt małego domu z trzema pokojami i garażem jednostanowiskowym Pozytywka
- Projekt spełnia aktualne normy energooszczędności budynków. Konstrukcja zgodna z normami Eurokod.
- fundamenty: ławy żelbetowe
- ściany: gazobeton 24cm + styropian 18cm U=0,14 W/m2*K
- strop: sufit ocieplony wełną min.26cm U=0,14 W/m2*K
- dach: stromy
- okna: drewniane lub PCV U=0,8 W/m2*K
- drzwi zewnętrzne: U=1,0 W/m2*K
- wentylacja: mechaniczna z rekuperacją
- ogrzewanie 1: gazowe z grzejnikami płytowymi
- ogrzewanie 2: pompa ciepła powietrze-woda z podłogówką
Powierzchnia parteru:
1. wiatrołap - 3.3m2
2. hall - 8.6m2
3. pokój dzienny z kuchnią - 35.9m2
4. pokój - 11.7m2
5. pokój - 8.0m2
6. łazienka - 5.5m2
7. spiżarnia - 1.1m2
8. pom. gospodarcze - 4.2m2
9. garaż - 18.4m2
standard
lustro
Opis do projektu Pozytywka - małego domu parterowego z garażem jednostanowiskowym
Mały domek z tanim dachem dwuspadowym, pod którym mamy do dyspozycji funkcjonalny parter z wydzielonymi trzema pokojami oraz garaż na jeden samochód. Największy pokój to salon połączony z kuchnią o powierzchni imponujących (jak na taki mały domek) 35m2. Sypialnie są już zdecydowanie mniejsze, ale i tak dość ustawne i odpowiednio doświetlone. Projekt Pozytywka zwraca uwagę przemyślanym w najmniejszym detalu wnętrzem, szafami wbudowanymi, których w domu nigdy nie jest za dużo oraz narożnym oknem balkonowym w salonie, przez które wychodzimy na taras w kształcie litery L.
Projekty domów parterowych wykończone klinkierem
Małe domy parterowe budowane są ze względu na ograniczony budżet, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy spróbowali tanim sumptem uzyskać w nich trochę efektu premium na fasadach. Efektownym i wcale nie wysokokosztowym pomysłem może się okazać pokrycie małych fragmentów elewacji domu parterowego płytkami klinkierowymi, kamiennymi, albo tańszym ich wariantem tylko udającym te materiały. O ile nie jesteśmy najczęściej w stanie wykonać profesjonalnego położenia okładziny klinkierowej na ścianie, to już w przypadku kamiennych płytek o różnym formacie i nierównej powierzchni może się to udać. Reasumując, jeżeli zależy nam na dodaniu z zewnątrz do naszej małej parterówki elementu podnoszącego jej wartość, to pozostaje albo wyszukać ciekawy materiał okładzinowy w możliwie najniższej cenie, albo podjąć wyzwanie i spróbować wykonać opłytkowanie fasady własnymi siłami.
Materiały i technologie w projekcie gotowym domu Pozytywka
Projekt ekonomicznego domu Pozytywka z garażem jednostanowiskowym przewiduje postawienie murowanego z gazobetonu stanu surowego, zadaszonego drewnianą więźbą pokrytą dachówkami lub innym materiałem wybranym przez inwestora. Nad funkcjonalnym wnętrzem z trzema pokojami nie zaprojektwaliśmy masywnego stropu, tylko podwiesiliśmy do kleszczy lekki sufit z płyt G-K, ocieplony wełną mineralną. Można mieć pewność, że wybór takiej technologii budowy sprawi, ze dom będzie trwały i jednocześnie niedrogi. Projekt oferujemy w dwóch wersjach: podstawowej oraz lustrzanej.
Krzysztof
Wygląda na bardzo praktyczny i niedrogi w budowie dom.
Marysia1997
Podoba mi się ten klinkier na scianch z zewnątrz i w środku, bardzo spójnie i elegancko to wygląda.