standard lustro
dostępność - 14 dni

CENA PROJEKTU:

 • powierzchnia użytkowa 85.70m2
 • powierzchnia zabudowy 108.60m2
 • minimalne wymiary działki 17.60m x 19.40m
 • kąt nachylenia dachu 25°
 • wysokość pomieszczeń 2.65m
 • wysokość budynku 5.62m
 • kubatura budynku 470.00 m3
 • szacunkowo stan surowy zamknięty 136.434 zł netto
 • szacunkowo stan deweloperski 308.349 zł netto

Czy można wybudować mały dom parterowy w cenie mieszkania w bloku?

Mimo rosnących cen gruntów, materiałów budowlanych i podwyższaniu wymagań dla nowowznoszonych budynków, ciągle jeszcze dzięki osobistemu zaangażowaniu się w budowę własnego domu jednorodzinnego możemy go mieć za cenę nie większą niż wartość mieszkania w bloku wielorodzinnym. Jeżeli posiadamy takowe na własność, to ciekawą opcją jest jego zamiana, nawet bez dopłaty, na przykład na mały dom parterowy na taniej działce. Prosta parterówka APULIA to jeden z takich projektów, które mogą posłużyć do budowy takiego wygodnego domu jednokondygnacyjnego o powierzchni do 90m2.

Projekt niewielkiego domu parterowego Apulia - schemat wnętrza

Na osiemdziesięciu pięciu metrach kwadratowych w domu APULIA mamy do dyspozycji trzy pokoje, z których salon jest połączony razem z otwartą kuchnią, przez co strefa dzienna wyda się od razu bardziej przestronna. To co odróżnia najbardziej wnętrze tej małej parterówki od mieszkania w bloku, to pomieszczenia dodatkowe, którymi w takich lokalu zwykle nie dysponujemy. Wydzielona kotłownia posłuży nam też jako domowy magazyn, a małą spiżarnię przy kuchni możemy w całości zastawić regałami i mieć pod ręką spory zapas żywności i przetworów. Wszystko w trosce o wygodę domowników i ich zdrowe żywienie ;-) 

Małe domy parterowe z tanim dachem dwuspadowym

Jeżeli celem jest niskokosztowa budowa domu parterowego, to już sam projekt należy wybrać rozważnie, a więc zwracając uwagę na najprostszy z możliwych kształt bryły budynku oraz nieskomplikowany i symetryczny dach dwuspadowy. My od strony projektanta zadbaliśmy o takie rozwiązania funkcjonalne, materiałowe i szczegółowe w dokumentacji, aby realizując wg niej swój wymarzony mały domek wolnostojący, na żadnym etapie nie być zaskoczonym przez nadmierne koszty budowy.

Projekt domu Apulia w cenie mieszkania - materiały podane w gotowej dokumentacji

Zastosowaliśmy w domu Apulia sprawdzone rozwiązania i materiały, a więc zaczynając od dołu mamy klasyczne fundamenty w formie ław i ścian fundamentowych, ściany nośne wymurowane z suporeksu i drewnianą więźbę pokrytą dachówką ceramiczną lub betonową. Projekt typowy przewiduje fasady domu ocieplone styropianem i wykończone tynkiem strukturalnym na siatce, natomiast w poziomie sufitu podwieszanego jako termoizolacja może być zastosowana wełna mineralna lub szklana. Gotowa dokumentacja domu parterowego zawiera też wszystkie instalacje wewnętrzne, przy czym c.o. otrzymamy w wariancie z pompą ciepła, albo z piecem gazowym, wystarczy wybrać odpowiednią opcję podczas zamawiania projektu. Na ewentualne zmiany nanoszone w trakcie adaptacji projektu wydajemy zgodę całkowicie bezpłatnie, więc można go jeszcze dopasować na tym etapie do indywidualnych wymagań inwestora.

Rzut małego domu parterowego Apulia

Projekt Małego Domu Parterowego W Cenie Mieszkania Apulia - rzut parteru

Powierzchnia parteru:

standard lustro powiększ rzut parteru

Obrys na minimalnej działce

działka 1

Dodaj opinię


  • Wyczyść Pola