Projekt małego domu parterowego w cenie mieszkania Apulia
Czy można wybudować mały dom parterowy w cenie mieszkania w bloku?
Mimo rosnących cen gruntów, materiałów budowlanych i podwyższaniu wymagań dla nowowznoszonych budynków, ciągle jeszcze dzięki osobistemu zaangażowaniu się w budowę własnego domu jednorodzinnego możemy go mieć za cenę nie większą niż wartość mieszkania w bloku wielorodzinnym. Jeżeli posiadamy takowe na własność, to ciekawą opcją jest jego zamiana, nawet bez dopłaty, na przykład na mały dom parterowy na taniej działce. Prosta parterówka APULIA to jeden z takich projektów, które mogą posłużyć do budowy takiego wygodnego domu jednokondygnacyjnego o powierzchni do 90m2.
Projekt niewielkiego domu parterowego Apulia - schemat wnętrza
Na osiemdziesięciu pięciu metrach kwadratowych w domu APULIA mamy do dyspozycji trzy pokoje, z których salon jest połączony razem z otwartą kuchnią, przez co strefa dzienna wyda się od razu bardziej przestronna. To co odróżnia najbardziej wnętrze tej małej parterówki od mieszkania w bloku, to pomieszczenia dodatkowe, którymi w takich lokalu zwykle nie dysponujemy. Wydzielona kotłownia posłuży nam też jako domowy magazyn, a małą spiżarnię przy kuchni możemy w całości zastawić regałami i mieć pod ręką spory zapas żywności i przetworów. Wszystko w trosce o wygodę domowników i ich zdrowe żywienie ;-)
Małe domy parterowe z tanim dachem dwuspadowym
Jeżeli celem jest niskokosztowa budowa domu parterowego, to już sam projekt należy wybrać rozważnie, a więc zwracając uwagę na najprostszy z możliwych kształt bryły budynku oraz nieskomplikowany i symetryczny dach dwuspadowy. My od strony projektanta zadbaliśmy o takie rozwiązania funkcjonalne, materiałowe i szczegółowe w dokumentacji, aby realizując wg niej swój wymarzony mały domek wolnostojący, na żadnym etapie nie być zaskoczonym przez nadmierne koszty budowy.
Projekt domu Apulia w cenie mieszkania - materiały podane w gotowej dokumentacji
Zastosowaliśmy w domu Apulia sprawdzone rozwiązania i materiały, a więc zaczynając od dołu mamy klasyczne fundamenty w formie ław i ścian fundamentowych, ściany nośne wymurowane z suporeksu i drewnianą więźbę pokrytą dachówką ceramiczną lub betonową. Projekt typowy przewiduje fasady domu ocieplone styropianem i wykończone tynkiem strukturalnym na siatce, natomiast w poziomie sufitu podwieszanego jako termoizolacja może być zastosowana wełna mineralna lub szklana. Gotowa dokumentacja domu parterowego zawiera też wszystkie instalacje wewnętrzne, przy czym c.o. otrzymamy w wariancie z pompą ciepła, albo z piecem gazowym, wystarczy wybrać odpowiednią opcję podczas zamawiania projektu. Na ewentualne zmiany nanoszone w trakcie adaptacji projektu wydajemy zgodę całkowicie bezpłatnie, więc można go jeszcze dopasować na tym etapie do indywidualnych wymagań inwestora.
Powierzchnia parteru:
1. wiatrołap - 3.5m2
2. hall - 8.6m2
3. pokój dzienny z kuchnią - 34.2m2
4. pokój - 10.1m2
5. pokój - 10.0m2
6. pokój - 9.0m2
7. spiżarka - 1.1m2
8. łazienka - 5.0m2
9. pom. gospodarcze - 4.2m2
standard
lustro
Studio Krajobrazy
W sprawie wymiarów poszczególnych pomieszczeń prosimy o kontakt na adres: biuro@studiokrajobrazy.pl
powierzchnia
Jaką powierzchnię mają poszczególne pomieszczenia w domu i jakie są wymiary poszczególnych pomieszczeń?