standard lustro
dostępność - 48h

CENA PROJEKTU:

 • powierzchnia użytkowa 98.20m2
 • powierzchnia zabudowy 122.70m2
 • minimalne wymiary działki 18.40m x 20.00m
 • kąt nachylenia dachu 25°
 • wysokość pomieszczeń 2.65m
 • wysokość budynku 5.79m
 • kubatura budynku 534.00 m3
 • zapotrzebowanie na energię EP = 65.05 kWh/m2*rok
 • szacunkowo stan surowy zamknięty 156.334 zł netto
 • szacunkowo stan deweloperski 353.324 zł netto

Opis do projektu ekonomicznego domu parterowego bez garażu – Cynamon

Projekt domu ekonomicznego parterowego Cynamon to prosta bryła budynku i funkcjonalne wnętrze na niewielkiej powierzchni użytkowej do 100m2. Wejście, które zaprojektowano w niewielkim podcieniu, jest na osi budynku dzieląc go jednocześnie wewnątrz na dwie strefy: dzienną z dużym salonem i kominkiem oraz nocną z trzema sypialniami. Budynek nie posiada garażu. Parterowa bryła domu i dach dwuspadowy garantują ekonomiczny rachunek kosztów budowy i późniejszej eksploatacji. Projekt dostępny także w wersji lustrzanej.

Dlaczego projekt Cynamon to modelowy przykład taniego w budowie domu parterowego?

Odpowiedź na to pytanie można zawrzeć w kilku punktach. Po pierwsze jest to projekt prostego domu parterowego na prostokątnym rzucie przykryty ekonomicznym dachem dwuspadowym, po drugie dom jest przewidziany bez masywnego stropu i po trzecie wykończony jest z zewnątrz tanio tynkiem strukturalnym na siatce, ale dzięki obłożeniu deskowaniem wnęki przy wejściu i opłytkowaniu cokołu prezentuje dość efektownie i elegancko. W projekcie gotowym zawarta jest też wentylacja mechaniczna z rekuperacją, którą razem z pompą ciepła możemy zasilić z paneli fotowoltaicznych i w ten sposób zminimalizować zapotrzebowanie domu parterowego na energię do celów grzewczych i przyszłe rachunki za prąd.

Domy bez garażu do 100m2 to najpopulaniejsze parterówki budowane obecnie

Z uwagi na olbrzymi wzrost cen materiałów i wykonawstwa, który miał miejsce w ostatnich latach, budujemy teraz domy o coraz mniejszej powierzchni i uważniej wybieramy przede wszystkim te projekty, które dają szansę na ich realizację przy minimalnym możliwym budżecie. Projekty domów parterowych bez garażu, o powierzchni użytkowej do 100 metrów kwadratowych doskonale odpowiadają na zapotrzebowania inwestorów. Z grupy właśnie takich projektów gotowych możemy polecić co najmniej jeszcze kilka zaprojektowanych przez nas parterówek, jak np. SMAKOŁYK, DELICJA i KREMÓWKA oraz bardziej nowoczesne w modnej stylistyce stodoły domy STUDIO 27 i STUDIO 54. 

Projekt domu do 100m2 Cynamon – opis technologii

W tym projekcie do 100m2 wykorzystano tradycyjną technologię ścian warstwowych z bloczków gazobetonowych z ociepleniem. Z uwagi na to, że jest to dom parterowy zaprojektowano lekki sufit podwieszony do konstrukcji więźby dachowej, a brak stropu, schodów oraz jeden komin z pewnością obniżą koszty budowy. W projekcie tego domu parterowego do 100m2 przewidziano elewacje tynkowane urozmaicone klinkierowymi płytkami i okładziną drewnianą.  Na etapie adaptacji można zmienić zaproponowane materiały. Instalacje wewnętrzne przygotowane mamy w projekcie gotowym w dwóch wariantach do wyboru: z piecem c.o. na gaz i z pompą ciepła powietrze woda zasilającą podłogówkę. W zamówieniu należy podać opcję, na którą się decydujemy.

Rzut projektu domu parterowego Cynamon do 100m2

Projekt Ekonomicznego Domu Parterowego Do 100m2 Bez Garażu Cynamon - rzut parteru

Powierzchnia parteru:
1. wiatrołap - 3.3m2
2. hall - 6.3m2
3. pokój dzienny z kuchnią - 43.4m2
4. pokój - 13.5m2
5. pokój - 8.0m2
6. pokój - 11.0m2
7. łazienka - 6.6m2
8. pom. gospodarcze - 5.0m2
9. spiżarnia - 1.1m2

standard lustro powiększ rzut parteru

Obrys na minimalnej działce

działka 1

Opinie i realizacje

Nowoczesny

SUPER! Prosty, tani bez zbędnych ulepszeń ;)

Dodaj opinię


  • Wyczyść Pola