standard lustro
dostępność - 48h

CENA PROJEKTU:

 • powierzchnia użytkowa 142.40m2 + garaż 19.30m2
 • powierzchnia zabudowy 117.40m2
 • minimalne wymiary działki 16.70m x 21.50m
 • kąt nachylenia dachu 40°
 • wysokość pomieszczeń 2.65m
 • wysokość budynku 8.13m
 • kubatura budynku 665.00 m3
 • zapotrzebowanie na energię EP = 60.92 kWh/m2*rok
 • szacunkowo stan surowy zamknięty 257.426 zł netto
 • szacunkowo stan deweloperski 581.797 zł netto

Bonus 2 piętrowy z poddaszem pod dachem dwuspadowym - opis do projektu

Prosty, nowocześnie wyglądający z zewnątrz, tani w budowie dom z poddaszem i dachem dwuspadowym został doświetlony reprezentacyjnymi oknami tarasowymi.  Pokój dzienny z otwartą kuchnią może zostać atrakcyjnie zaaranżowany w środku, co postaraliśmy się pokazać na załączonej wizualizacji wnętrza. Funkcjonalny program domu zawiera jeszcze dodatkowy pokój na parterze, trzy sypialnie na poddaszu pod dachem dwuspadowym, dużą łazienkę, wc i garderobę. Komfort użytkowy dopełnia spiżarnia dostępna z kuchni oraz pralnia na poddaszu. Dokumentacja dostępna także w odbiciu lustrzanym.

Projekty piętrowych domów z dachem dwuspadowym - Bonus 2

Najczęściej przez zapisy planu miejscowego i wynikające z nich ograniczenia wysokości budynku i formy dachu musimy porzucić zamiary budowy domu jednorodzinnego z pełnym piętrem i skazani jesteśmy na poddasze ze skosami. W tej sytuacji korzystniejsze bedą dla nas projekty domów dwukondygnacyjnych z dachem dwuspadowym, bo w pomieszczeniach na górze skośnego sufitu będzie w nich najmniej. Piętrowe domy z dwuspadowym dachem mają zwykle ściankę kolankową o wysokości nie przekraczającej metra, ale czasami bez większej szkody dla proporcji budynku można ją mocno zwiększyć, by minimalizować skosy we wnętrzach. Bardzo ważne jest jednak, aby taką decyzję podjąć wspólnie z architektem adaptującym, króry fachowym okiem oceni nasze pomysły i pozwoli wypracować odpowiedni kompromis pomiędzy względami użytkowymi i estetycznymi.

Jak praktycznie urządzić piętro w domu z poddaszem pod dachem stromym?

Poprawne rozplanowanie pomieszczeń na piętrze przykrytym dwuspadowym dachem nie będzie raczej żadnym wyzwaniem. Podstawową zasadą powinno być ulokowanie pokoi przy ścianach szczytowych, aby zapewnić im doświetlenie klasycznymi oknami. W pomieszczeniach dodatkowych na górze domu z poddaszem, jak pralnia lub garderoba wystarczą już mniejsze okna połaciowe. Warto jest pomyśleć zawczasu o miejscu na szafy ubraniowe i wbudowane, które musimy ustawić w centralnej części rzutu, z dala od skosów. Jeżeli to tylko możliwe, to tak jak w gotowym projekcie domu Bonus 2 możemy zamiast dodatkowego pokoju na poddaszu zaaranżować sobie dużą łazienkę, w której komfortowo zmieścimy zarówno wannę, jak i prysznic.

Materiały uwzględnione w projekcie domu z poddaszem Bonus 2

Ściany zostały zaprojektowane z bloczków typu suporeks ocieplonych styropianem. Konstrukcja budynku to gęstożebrowy strop oraz drewniana wieźba dachu dwuspadowego kryta dachówką zakładkową. Elewacje tynkowane w dwóch kolorach, na fragmentach wykończone okładziną drewnianą nadają temu prostemu domowi z poddaszem nowoczesny, atrakcyjny wygląd. Materiały wykończeniowe można zmienić na etapie adaptacji. Projekt jest do kupienia w wersji z piecem gazowym albo z powietrzną pompą ciepła.

Rzuty projektu domu z dachem dwuspadowym

Projekt Domu Piętrowego Z Poddaszem Pod Dachem Dwuspadowym Bonus 2 - rzut parteru

Powierzchnia parteru:
1. wiatrołap - 5.0m2
2. hall - 7.7m2
3. pokój dzienny z kuchnią - 39.2m2
4. pokój - 12.4m2
5. wc - 1.4m2 
6. spiżarka - 1.7m2
7. pom. gospodarcze - 6.2m2 
8. garaż - 19.3m2

standard lustro powiększ rzut parteru
Projekt Domu Piętrowego Z Poddaszem Pod Dachem Dwuspadowym Bonus 2 - rzut poddasza

Powierzchnia piętra:
9. hall - 6.9m2  (9.6m2)
10. pokój - 16.4m2  (21.8m2)
11. pokój - 13.0m2  (17.3m2)
12. pokój - 13.0m2  (17.1m2)
13. łazienka - 10.1m2  (13.4m2)
14. garderoba - 6.3m2  (8.4m2)
15. pralnia - 3.1m2  (5.2m2)

standard lustro powiększ rzut poddasza

Obrys na minimalnej działce

działka 1

Dodaj opinię


  • Wyczyść Pola