Projekt domu parterowego z ultranowoczesnym wnętrzem Trendsetter
- Projekt spełnia aktualne normy energooszczędności budynków. Konstrukcja zgodna z normami Eurokod.
- fundamenty: ławy żelbetowe
- ściany: gazobeton 24cm + styropian 18cm U=0,14 W/m2*K
- strop: sufit ocieplony wełną min.26cm U=0,14 W/m2*K
- dach: stromy
- okna: drewniane lub PCV U=0,8 W/m2*K
- drzwi zewnętrzne: U=1,0 W/m2*K
- wentylacja: mechaniczna z rekuperacją
- ogrzewanie 1: gazowe z grzejnikami płytowymi
- ogrzewanie 2: pompa ciepła powietrze-woda z podłogówką
Powierzchnia parteru:
1. wiatrołap - 4.3m2
2. hall - 12.6m2
3. pokój dzienny z kuchnią - 37.7m2
4. pokój - 13.7m2
5. pokój - 14.5m2
6. pokój - 10.5m2
7. pokój - 11.3m2
8. łazienka - 6.4m2
9. spiżarnia - 2.3m2
10. łazienka - 3.5m2
11. garderoba - 3.5m2
12. pom. gospodarcze - 6.0m2
standard
lustro
Projekt nowoczesnego domu parterowego Trendsetter - opis
Projekt parterowego domu jednorodzinnego z ultranowoczesnym wnętrzem oraz nowocześnie zaprojektowaną bryłą zewnętrzną z oknem narożnym oraz z ramą zadaszająca częściowo taras. Przylega on do ściany szczytowej, w której znalazły się też duże okna doświetlające salon, co pozwala na ustawienie tego domku także na działkę z dojazdem od południa. W środku mamy minimalistycznie potraktowane wnętrze z otwartą kuchnią i trzema sypialniami dostępnymi z korytarza. Przy pokoju dziennym zaprojektowaliśmy dodatkowe pomieszczenie, które może stanowić na przykład aneks telewizyjny do strefy dziennej, albo gabinet.
Nowoczesne domy parterowe z dwuspadowym dachem bez okapów
Popularne obecnie domy jednorodzinne są często projektowane w nowoczesnej stylistyce z dachami stromymi bez okapów. Rozwiązanie to sprawia, że bryła budynku robi bardziej 'pudełkowate' wrażenie i całość wygląda współcześnie. Oprócz tej estetycznej strony, połacie dachowe kończące sie równo ze ścianą niestety nie zapewniają żadnej ochrony dla płaszczyzny elewacji i ważne jest, aby zarówno obróbki blacharskie na szczytach, jak i przy rynnie były odpowiednio wykonane i odprowadzały wodę nie bezpośrednio na tynk. Samo odwodnienie to też temat do przypilnowania na etapie budowy - w domu parterowym TRENDSETTER zaproponowaliśmy najtańszą rynnę zamocowaną na hakach nakrokwiowych, ale można też zastosować prostokątną, albo systemową zintegrowaną w pokryciu.
Materiały i technologie
Parterowy dom bez stropu, z prostą, drewnianą więźbą opartą poprzez żelbetowe wieńce bezpośrednio na ścianach nośnych wymurowanych z gazobetonu. Ocieplenia przewidziane są ze styropianu oraz wełny mineralnej w suficie podwieszanym. Tynki zewnętrzne strukturalne. Pokrycie dachówką, lub innym materiałem wybranym przez inwestora. Wszelkie zmiany do projektu można wprowadzić na etapie adaptacji.
zeus
Salon wygląda jak marzenie
Karolcia1984
Fantastyczny projekt, fajnie, że taras jest umiejscowiony z boku budynku, dzięki czemu bardzo dobrze dopasowuje się do naszej działki.