standard lustro
dostępność - 48h

CENA PROJEKTU:

 • powierzchnia użytkowa 100.00m2
 • powierzchnia zabudowy 122.70m2
 • minimalne wymiary działki 16.60m x 22.30m
 • kąt nachylenia dachu 30°
 • wysokość pomieszczeń 2.53m
 • wysokość budynku 6.60m
 • kubatura budynku 656.00 m3
 • zapotrzebowanie na energię EP = 68.87 kWh/m2*rok
 • szacunkowo stan surowy zamknięty 159.200 zł netto
 • szacunkowo stan deweloperski 359.800 zł netto

Opis do projektu Studio 36 - parterowa stodoła z antresolą

Przedstawiamy następną naszą propozycję domu jednorodzinnego w kształcie parterowej stodoły, ale dodatkowo z antresolą nad częścią przyziemia. Można pozostawić ją jako nieogrzewaną kubaturę na górze i użytkowaną ewentualnie jako strych, ale możliwe jest także zaadaptowanie takiej antresoli na cele mieszkalne. Nasza parterowa stodoła 'Studio 36' wyróżnia się efektownym, wysokim aż do skosów dachu salonem. Dodatkową atrakcją są w nim widoczne poziome jętki, na których można powiesić np. designerskie lampy w nowoczesnym lub industrialnym stylu. Część parteru pod antresolą to trzy ustawne sypialnie, duża łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze z wejściem z wiatrołapu.

Domy parterowe z antresolą - najciekawsze pomysły na jej aranżację

Gotowe projekty domów parterowych z antresolą nad częścią przyziemia pozwalają też na bardziej kreatywne zaaranżowanie tej dodatkowej powierzchni pod dachem. Najprostrzy sposób na adaptację antresoli to pozostawienie jej w formie otwartej i w tym przypadku też najbardziej efektowny. Może być ona wtedy rozwinięciem pokoju dziennego i użytkowana jako pokój telewizyjny lub imprezowo-rekreacyjny. Z powodzeniem możemy wstawić na nią stół bilardowy lub do piłkarzyków, sprzęd co ćwiczeń fizycznych, albo nawet wykończyć ją tak, aby przypominała trochę wnętrze pubu. Elementami dekoracyjnymi mogą być wyszukane na targach staroci blaszane reklamy, zdjęcia, obrazki i inne artefakty. Dom parterowy z antresolą może mieć ją też całkowicie wydzieloną ścianami i wtedy jest to bonusowe pomieszczenie mieszkalne. W każdym razie zaletą posiadania antresoli w parterówce jest pozostawienie części pokoju dziennego o większej wysokości. Wnętrze strefy dziennej jest przez to zdecydowanie bardziej reprezentacyjne i rozwiązanie to spodoba się na pewno inwestorom ceniącym sobie takie nieszablonowe podejście do kształtowania przestrzeni wewnątrz domu.

Materiały zaproponowane do budowy parterowej stodoły mieszkalnej

W projekcie Studio 36 przewidzieliśmy ściany zewnętrzne z gazobetonu, ocieplonego od zewnątrz oraz wykończone deskowaniem drewnianym. Można je zaimpregnować i pozostawić w naturalnym kolorze drewna, ale równie dobrze sprawdzi się np. ciemna bejca, albo bardziej śmiałe rozwiązanie z opalanymi na czarny kolor deskami. W tym wariancie otrzymamy ultranowoczesną stodołę całą w czerni. Nad fragmentem przyziemia zaprojektowaliśmy strop gęstożebrowy typu Teriva i dzięki temu uzyskujemy parterowy dom z antresolą z dodatkową powierzchnią na górnej kondygnacji, którą można tanim sumptem wykończyć później. Dach stodoły pokrywa dachówka ceramiczna lub wariantowo cementowa. Leży ona na taniej, drewnianej więźbie. Projekt parterowego domu Studio 36 zawiera wszystkie instalacje wewnętrzne, a ewentualne zmiany można w nim dokonać na etapie adaptacji.

Studio 36 - rozplanowanie parteru stodoły z antresolą

Projekt Domu Parterowego Typu Stodoła Z Antresolą Studio 36 - rzut parteru

Powierzchnia parteru:
1. wiatrołap - 4.1m2
2. hall - 6.8m2
3. pokój dzienny z kuchnią - 43.3m2
4. pokój - 12.2m2
5. pokój - 10.8m2
6. pokój - 10.8m2
7. łazienka - 6.3m2 
8. spiżarka - 1.5m2
9. pom. gospodarcze - 4.2m2 

standard lustro powiększ rzut parteru

Obrys na minimalnej działce

działka 1

Projekty podobne

Opinie i realizacje

hELIOS

Widok z antresoli musi być naprawdę niezły

Dodaj opinię


  • Wyczyść Pola