Projekt domu do 100m2 z wykuszem, lukarną, bez okien dachowych Sekret
- Projekt spełnia aktualne normy energooszczędności budynków. Konstrukcja zgodna z normami Eurokod.
- fundamenty: ławy żelbetowe
- ściany: gazobeton 24cm + styropian 18cm U=0,14 W/m2*K
- strop: gęstożebrowy Rector
- dach: stromy z wełną min. 26cm U=0,14 W/m2*K
- okna: drewniane lub PCV U=0,8 W/m2*K
- drzwi zewnętrzne: U=1,0 W/m2*K
- wentylacja: mechaniczna z rekuperacją
- ogrzewanie 1: gazowe z grzejnikami płytowymi
- ogrzewanie 2: pompa ciepła powietrze-woda z podłogówką
Mały dom do 100m2 Sekret - opis projektu
Mimo że jest to projekt małego domu o powierzchni użytkowej dokładnie 100m2, to staraliśmy się w nim wygospodarować maksymalną ilość praktycznych garderób, schowków i miejsc na szafy. Przy kuchni mamy spiżarnię, pomieszczenie gospodarcze jest z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz i ma ponad 6m2, a na poddaszu przy największej sypialni jest ustawna garderoba. To funkcjonalne wnętrze z wykuszem na parterze i poddaszem bez okien połaciowych, tylko z lukarną, podzielonym na trzy sypialnie znajduje się w prostej bryle z dachem dwuspadowym i ozdobionej tradycyjnymi opaskami oraz współczesnymi detalami szklanej balustrady. Pokój dzienny można dodatkowo zobaczyć na załączonej wizualizacji wnętrza.
Projekty małych domów z poddaszem w klasycznej odsłonie
Właśnie do grupy takich tradycyjnych projektów małych domów dwukondygnacyjnych należy nasz Sekret. Od razu widać, że z zewnątrz pierwsze skrzypce grają na elewacjach bardzo klasyczne elementy, czyli ozdobna lukarna z przodu, boczny mocno przeszklony wykusz oraz ozdobne opaski wokół okien i podkreślona boniowaniem strefa wejściowa. Projekty klasycznych domów wolnostojących mają niewątpliwie tę zaletę, że są w stanie wpisać się neutralnie prawie w każdym otoczeniu, bo zwykle mają stonowaną i spokojną kolorystykę, a tradycyjne elemety wystroju fasad znane są i powielane na wielu budynkach od dłuższego czasu i na pewno nie będą atrakcją jednego sezonu, tylko pozostaną widoczne w naszym krajobrazie przez wiele następnych lat.
Technologie przewidziane w projekcie Sekret
Zaproponowaliśmy tradycyjne technologie i materiały, a więc suporeks na ściany, docieplenia ze styropianu i wełny mineralnej, strop gęstożebrowy, belki drewniane jako konstrukcję przekrytego dachówką dachu oraz tynk cienkowarstwowy na elewacje. Można zrealizować ten domek dysponując nawet małymi środkami.
Opinia eksperta lub naszego wpółpracownika.
Niewielka powierzchnia i tania konstrukcja, a wnętrze tego sympatycznego domu jest całkiem przestronne - Agnieszka.