standard lustro
dostępność - 48h

CENA PROJEKTU:

 • powierzchnia użytkowa 121.00m2
 • powierzchnia zabudowy 84.50m2
 • minimalne wymiary działki 11.10m x 20.00m
 • kąt nachylenia dachu 37°
 • wysokość pomieszczeń 2.65m
 • wysokość budynku 8.99m
 • kubatura budynku 554.00 m3
 • zapotrzebowanie na energię EP = 45.41 kWh/m2*rok
 • szacunkowo stan surowy zamknięty 192.632 zł netto
 • szacunkowo stan deweloperski 435.358 zł netto

Koncepcja bliźniaka dwulokalowego - projekt domu dwurodzinnego w zabudowie bliźniaczej

Specjalnie dla deweloperów przygotowaliśmy ostatnio nowe projekty bliźniaków dwulokalowych, z 2 mieszkaniami na dwóch kondygnacjach. Dom bliźniaczy Mieszko 1 ma wnętrze podzielone na dwa trzypokojowe mieszkania o powierzchni użytkowej w przybliżeniu 60m2 każde. Oba lokale są typowe, rozkładowe z centralnym korytarzem, z którego wchodzimy do obu sypialni, dużej łazienki i pokoju dziennego połączonego z kuchnią umeblowaną w kształcie litery L. Projekt tego dwumieszkaniowego bliźniaka ma charakterystyczną, jednobiegową klatkę schodową, zapewniającą dojście tylko i wyłącznie do lokalu na górze. Segment bliźniaczy został też specjalnie zaprojektowany z osobnym wejściem do klatki schodowej, aby dostęp do obu mieszkań był zupełnie bezkolizyjny. Projekt Mieszko 1 zmieści się na działce o minimalnej szerokości 11.1m, co w połączeniu z optymalną wielkością lokali mieszkalnych - tylko 60 metrów kwadratowych, wydaje się być idealną receptą na dom bliźniaczy dwulokalowy, który powinien szybko znaleźć swoich nabywców nawet w sytuacji ograniczeń w pozyskiwaniu finansowania z banku. 

Mieszko 1 - opis domu dwumieszkaniowego bliźniaka z osobnym wejściem

Projekt domu dwulokalowego Mieszko 1 ma prostą bryłę z dachem dwuspadowym z dużą lukarną od frontu i od ogrodu, a więc na pewno będzie tani w realizacji. Użytkowanie wspólnej przestrzeni wejściowej może generować pewne niedogodności, więc z premedytacją zdecydowaliśmy się na dwulokalowy dom bliźniaczy z dwoma osobnymi wejściami. Zwykle na poddaszu pod dachem stromym mamy do dyspozycji odrobinę mniej miejsca, więc dzięki włączeniu jeszcze wiatrołapu na dole do powierzchni użytkowej lokalu na piętrze, obie rodziny będą miały dla siebie przestrzeń mieszkalną o zbliżonej wielkości. Realizując nasz projekt dwumieszkaniowego bliźniaka na swoich działkach warto jest też pamiętać o przeznaczeniu do wyłącznego użytkowania w przybliżeniu podobnych części terenu dla obu mieszkających w nim rodzin. W ten sposób wszyscy będą mogli się cieszyć z zalet mieszkania w niskiej zabudowie bliźniaczej i posiadania własnego kawałka terenu zielonego. 

Projekty bliźniaków z dwoma mieszkaniami z osobnymi wejściami - technologia budowy domów Mieszko 1

Gotowy projekt dwumieszkaniowego domu bliźniaczego Mieszko 1 bez garażu ma nieskomplikowaną konstrukcję ze ścianami z bloczków gazobetonowych, stropem gęstożebrowym, na przykład systemu Teriva oraz z drewnianą więźbą dwuspadową krytą dowolną dachówką zakładkową. Fasady są ocieplone warstwą styropianu od zewnątrz i pokryte cienkowarstwowym tynkiem strukturalnym na siatce. Jedynie na polu międzyokiennym w elewacji ogrodowej mamy deskowanie drewniane. Również podbitka okapów jest wykończona deskami. Projekt gotowy domu Mieszko 1 z dwoma osobnymi wejściami do obu mieszkań zawiera wszystkie niezbędne opracowania branżowe w części technicznej dokumentacji, a więc pełne instalacje elektryczne oraz sanitarne z piecem gazowym dwufukcyjnym oraz z wentylacją mechaniczną z rekuperacją. Dokumentację oferujemy w wersji podstawowej oraz w odbiciu lustrzanym, a wszelkie ewentualne zmiany można w niej jeszcze dokonać na etapie adaptacji.

Rzuty domu bliźniaczego dwulokalowego Mieszko 1

Projekt Bliźniaka Dwulokalowego Z Osobnym Wejściem Mieszko 1 - rzut parteru

Powierzchnia parteru:
LOKAL B:
9. wiatrołap- 1.9m2

LOKAL A - 61.6m2:
1. wiatrołap - 2.3m2
2. hall - 8.0m2
3. pokój dzienny z kuchnią - 21.2m2
4. pokój - 12.6m2
5. pokój - 9.4m2
6. łazienka - 5.1m2
7. garderoba - 1.7m2
8. schowek - 1.3m2

standard lustro powiększ rzut parteru
Projekt Bliźniaka Dwulokalowego Z Osobnym Wejściem Mieszko 1 - rzut poddasza

Powierzchnia piętra:
LOKAL B - 59.4m2:
10. klatka schodowa - 1.4m2
11. hall - 7.0m2 
12. pokój dzienny z kuchnią - 21.2m2
13. pokój - 11.4m2  (12.6m2)
14. pokój - 9.5m2  (12.6m2)
15. łazienka - 5.1m2
16. garderoba - 1.9m2 (3.9m2)

standard lustro powiększ rzut poddasza

Obrys na minimalnej działce

działka 1

Opinie i realizacje

Studiokrajobrazy.pl

Gotowy projekt domu dwulokalowego Mieszko 2 ma w standardzie ogrzewanie grzejnikowe. Podłogówkę można doprojektować na etapie adaptacji.

Adam K.

Czy projekt zawiera ogrzewanie podłogowe?

Dodaj opinię


  • Wyczyść Pola