Projekt bez garażu, z poddaszem z trójkątną lukarną Tetris 2

- Projekt spełnia aktualne normy energooszczędności budynków. Konstrukcja zgodna z normami Eurokod.
- fundamenty: ławy żelbetowe
- ściany: gazobeton 24cm + styropian 18cm U=0,14 W/m2*K
- strop: gęstożebrowy Rector
- dach: stromy z wełną min. 26cm U=0,14 W/m2*K
- okna: drewniane lub PCV U=0,8 W/m2*K
- drzwi zewnętrzne: U=1,0 W/m2*K
- wentylacja: mechaniczna z rekuperacją
- ogrzewanie 1: gazowe z grzejnikami płytowymi
- ogrzewanie 2: pompa ciepła powietrze-woda z podłogówką
Opis do projektu domu z poddaszem Tetris 2 bez garażu
Projekt kompaktowego domu bez garażu z charakterystyczną trójkątną lukarną na osi nad wejściem. Doświetla ona dwie sypialnie na poddaszu. Trzecia, największa ma zaprojektowane wyjście na balkon w ścianie bocznej. Główną część parteru zajmuje strefa dzienna w postaci salonu z kominkiem i połączonego z kuchnią. Obok wejścia mamy jeszcze jedną sypialnię, króra nadaje się na przykład na gabinet lub pokój dla gości - w łazience za schodami do dyspozycji jest prysznic.
Projekty domów z poddaszem użytkowym z lukarną - ile kosztuje ich budowa?
Kiedyś typowy 'must have' w domach z poddaszem z dachem stromym, teraz lukarny trochę rzadziej pojawiają się w stawianych obecnie budynkach jednorodzinnych. Jest to element, który na pewno zwiększa koszty wykonania przekrycia, ale też pionowo zamontowane w nim okno zdecydowanie lepiej doświetli nam wnętrze niż połaciowe. Pomieszczenia z lukarnami na poddaszu zwiększają także swoją powierzchnię użytkową, a więc realizując projekt domu z lukarną za wydane dodatkowe pieniądze otrzymujemy też coś konkretnego w zamian. Polecamy jednak te o prostej formie, bo na przykład z tzw. w niektórych rejonach kraju jaskółkami w kształcie wolego oka, czy owalnymi już nie każdy dekarz sobie poradzi, a od fachowców którzy są w stanie bezbłędnie je pokryć dachówką lub blachą otrzymać możemy dość niebotyczne wyceny robocizny. Reasumując więc, wybór projektu domu z poddaszem użytkowym z jedną lukarną nie równa się jednocześnie znacząco większym wydatkom na etapie budowy. Na pewno tańsze jest też wykonanie jednego takiego większego elementu, niż kilku mniejszych.
Dlaczego wybieramy coraz częściej projekty domów bez garażu?
Czasami zmusza nas do tego rachunek ekonomiczny, bo w domu bez garażu prawie cała jego powierzchnia może być przeznaczona na cele mieszkaniowe i oszczędzamy w takim przypadku pokaźną sumę, na pewno przekraczającą 50 tys. zł. Projekty domów z poddaszem bez garażu pozwalają też na bardzo logiczne rozplanowanie większej części dziennej w przyziemiu i nocnej na górze, gdzie do dyspozycji mamy zwykle o 1/3 mniej przestrzeni. Jeden dodatkowy pokój bez problemu zmieści się też na dole i tak jak pisaliśmy wcześniej można go wykorzystać nie tylko jako sypialnię, ale też do pracy w domu. W wielu przypadkach nawet użytkując droższe auto nie widzimy konieczności trzymania go w zimie w cieple, bo pojazdy coraz częściej są wypożyczane, albo leasingowane i taka forma ich użyczania może nawet dominować w przyszłości. Jeżeli potrzebujemy dodatkowego, zamykanego miejsca na narzędzia, rowery czy sprzęt ogrodowy, to i w tej sytuacji obejdziemy się w domu bez garażu, bo rozsądniejszym rozwiązaniem okaże się wolnostojąca nieogrzewana altana ogrodowa, zdecydowania tańsza w zakupie i utrzymaniu.
Materiały podane w projekcie Tetris 2
Tetris 2 bez garażu, z poddaszem o konstrukcji drewnianej i prostokątnym rzucie nie ma żadnych elementów, które mogłyby skomlikować całą budowę. Technologie są wybrane tradycyjne: murowane ściany z bloczków gazobetonowych, strop gęstożebrowy i tynkowane oraz okładane miejscami płytkami klinkierowymi elewacje. Dokumentacja do kupienia jest w wersji standardowej oraz lustrzanej, a także w wariantach z gazowym piecem centralnego ogrzewania, albo z pompą ciepła powietrze-woda i ogrzewaniem podłogowym. Projekt gotowy Tetris 2 z poddaszem zawiera też instację wentylacji mechanicznej z rekuperacją oraz panele fotowoltaiczne na dachu.
Olga S
Taki domek z poddaszem z lukarną będę kiedyś miała, ale ceny wykonastwa muszą spadnąć.. ;-)
Studiokrajobrazy.pl
Niższą płaszczyznę tarasu sugerujemy wykonać z deski kompozytowej na systemowych legarach położonych na punktowych fundamentach. Nie będzie on wtedy wymagał częstej konserwacji.
Kir_85
Z czego zrobiony jest taras. Z desek?