standard lustro
dostępność - 48h

CENA PROJEKTU:

 • powierzchnia użytkowa 98.90m2
 • powierzchnia zabudowy 125.00m2
 • minimalne wymiary działki 16.80m x 22.20m
 • kąt nachylenia dachu 30°
 • wysokość pomieszczeń 3.05m
 • wysokość budynku 6.30m
 • kubatura budynku 606.00 m3
 • zapotrzebowanie na energię EP = 67.69 kWh/m2*rok
 • szacunkowo stan surowy zamknięty 157.449 zł netto
 • szacunkowo stan deweloperski 355.842 zł netto

Projekt Studio 54 - koncepcja parterowej stodoły bez garażu

Przykład modnego w ostatnim czasie domu stodoły w wersji parterowej. Jedynie niewielka część rzutu przykryta jest stropem, dzięki czemu można ewentualnie zaadaptować powstałe w ten sposób małe poddasze na cele mieszkalne, albo po prostu używać jako strych. Dom na fasady nowocześnie i stylowo wykończone deskowaniem, duże i efektowne przeszklenia w części dziennej oraz pasujący do stylu mieszkalnej stodoły dwuspadowy dach bez okapów. Studio 54 to parterowy dom - stodoła bez garażu, który będzie też tani w budowie i eksploatacji. Przy tym jego program funkcjonalny zawiera oprócz pokoju dziennego jeszcze trzy sypialnie, a więc spełni wymagania prawie każdej rodziny. Wszystko to na powierzchni do 100m2, której wybudowanie nie będzie wymagać dużego budżetu.

Nowoczesna propozycja domu - stodoła z drewnianą elewacją

Gotowy projekt nowoczesnego domu jednorodzinnego STUDIO 54 odpowiada między innymi na zapotrzebowanie tych inwestorów, którzy niesłabnącą atencją darzą elewacje pokryte deskowaniem drewnianym. Jest to na pewno miłość trudna i w dłuższym okresie poddawana wielu próbom, bo choć drewno na zewnątrz jest bardzo plastycznym i efektownym materiałem, to wymaga też cyklicznych zabiegów konserwacyjnych, odnawiania powłoki ochraniającej je przed wodą i promieniowaniem UV, a w przypadku zaniedbań też wymiany części desek na nowe. Dla tych osób, którzy nie będą zdolni do tak daleko idących poświęceń pozostaje dokonanie zmiany sposobu wykończenia fasad na tynkowane na etapie adaptacji. Jest tak jak w życiu: albo trzeba się bardziej wysilić, albo należy odpuścić i zdecydować się na kompromis... ;-) 

Opis technologii w projekcie parterowego domu do 100m2

Zaproponowaliśmy ściany parteru z bloczków gazobetonowych z dociepleniem i drewnianą fasadą wentylowaną, fragment stropu gęstożebrowego oraz drewnianą więźbę krytą dachówką zakładkową. Inne materiały można zastosować po uwzględnieniu zmian w trakcie adaptacji naszej stodoły do warunków lokalnych. Dzięki prostej konstrukcji i niewielkiej powierzchni użytkowej do 100m2 proces jej budowy będzie krótki i nie będzie na pewno nastręczał nadmiernych problemów. Polecamy ten parterowy dom bez garażu szczególnie inwestorom pragnącym zamieszkać w prostym i ekonomicznym, ale jednocześnie niebanalnym budynku w coraz bardziej popularnym nowoczesnym stylu stodoły.

Rzut domu parterowego w stylu stodoły

Parterowa Stodoła Bez Garażu Do 100m2 Studio 54 - rzut parteru

Powierzchnia parteru:
1. wiatrołap - 4.2m2
2. hall - 6.9m2
3. kuchnia - 9.6m2
4. pokój dzienny - 32.2m2
5. pokój - 12.4m2
6. pokój - 10.8m2
7. pokój - 10.8m2
8. łazienka - 6.3m2 
9. spiżarka - 1.5m2
10. pom. gospodarcze - 4.2m2

standard lustro powiększ rzut parteru

Obrys na minimalnej działce

działka 1

Opinie i realizacje

Kazik

Podoba mi się salon, wygląda na bardzo przestrzenny dzięki otwartej kuchni.

kasiula

wow nowoczesne stodoły świetnie się prezentują 

Dodaj opinię


  • Wyczyść Pola