standard lustro
dostępność - 48h

CENA PROJEKTU:

 • powierzchnia użytkowa 132.30m2 + garaż 33.70m2
 • powierzchnia zabudowy 120.00m2
 • minimalne wymiary działki 16.70m x 21.80m
 • kąt nachylenia dachu 40°
 • wysokość pomieszczeń 2.66m
 • wysokość budynku 8.13m
 • kubatura budynku 685.00 m3
 • zapotrzebowanie na energię EP = 63.51 kWh/m2*rok
 • szacunkowo stan surowy zamknięty 264.272 zł netto
 • szacunkowo stan deweloperski 597.268 zł netto

Ekslibris - opis nowoczesnego domu z garażem dwustanowiskowym w bryle

Projekt nowoczesnego domu Ekslibris z garażem dwustanowiskowym wbudowanym w bryłę budynku oraz z poddaszem z prostym dachem dwuspadowym bez lukarn i innych komplikacji. W środku mamy cztery ustawne sypialnie na górnej kondygnacji oraz otwartą strefę dzienną w przyziemiu. Nie zabrakło też pomieszczenia gospodarczego za garażem na dwa auta, spiżarni przy kuchni oraz wydzielonej garderoby. Biało-szara kolorystyka Ekslibrisa z zewnątrz jest ocieplona przez zastosowanie drewnianej podbitki okapów oraz okładziny na fragmentach ścian. Projekt jest dostępny zarówno w wersji standardowej, jak i lustrzanej. Jest sztandarowym przykładem jednej z naszych najciekawszych propozycji z kategorii Projekty tanich domów nowoczesnych z garażem dwustanowiskowym.

Projekty nowoczesnych domów z wbudowanym dużym garażem na dwa auta

Projekt Ekslibris wyróżnia się wśród innych domów jednorodzinnych z garażem dwustanowiskowym przez swoją kompaktową i prostą bryłę, która mimo pokaźnych rozmiarów budynku wygląda z każdej strony dość lekko i nowocześnie. Uzyskanie takiego efektu w przypadku domu z dużym garażem wbudowanym jest kluczowe, gdyż unikamy niekorzystnego wrażenia przeskalowanej stodoły, o które łatwo w nieskomplikowanych dużych domach wolnostojących z dwuspadowym dachem. Naszym pomysłem na zaaranżowanie z zewnątrz Ekslibrisa z garażem było połączenie w pola fragmentów z szarym tynkiem, z okładziną klinkierową oraz dużych formatów okien. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się nowoczesne narożne przeszklenie w kuchni. Takie 'podcięcie' narożnika budynku optycznie skraca długą fasadę frontową. To samo działanie ma także wyodrębnienie ciemnym kolorem prawej połówki elewacji. Żeby nie powielać tych samych zabiegów projektowych na tylnej ścianie domu, ciemniejszy blok otworów okiennych i płytek mieści się w ramie z białego tynku i też nie odbieramy tej fasady jako przesadnie długiej.

Dom z garażem dwustanowiskowym - jak można najkorzystniej zagospodarować to pomieszczenie?

Projekty gotowe zawierają wszelkie informacje niezbędne do budowy konkretnego domu, ale już nad szczegółami aranżacji pomieszczeń musimy pomysleć sami, albo ze specjalistą od wnętrza. Większe domy nowoczesne często są projektowane z garażem dwustanowiskowym, bo przestrzeń w nim jest przeznaczana nie tylko do parkowania samochodów, ale także do składowania innego sprzętu, urządzeń, narzędzi czy rowerów. Projekt domu z dużym garażem pozwala na zabudowanie całej ściany szafami gospodarczymi, a także zastosowanie bardziej sprytnych rozwiązań w postaci wieszaków na rowery i opony na ścianach. Także pod sufitem można coś podwiesić, chociażby hardtop do kabrioletu, albo do jeepa. Dobrym uzupełnieniem topowo wyposażonego garażu dwustanowiskowego może być też naścienna ładowarka do samochodów elektrycznych jeżeli takowy użytkujemy, a zawsze przyda się gniazdo trójfazowe w wariancie podstawowym wykończenia.

Materiały w projekcie domu Ekslibris z podwójnym garażem w bryle budynku

W dokumentacji uwzględniliśmy tanie i popularne materiały. Ściany zaprojektowano z suporeksu ocieplone styropianem, strop typu Teriva oraz drewnianą konstrukcję krytej dachówką więźby. Elewacje tynkowane, z polami obłożonymi płytkami klinkierowymi lub deskowaniem. Wszystkie materiały i rozwiązania można zmieniać na etapie adaptacji, a także dopasować do indywidualnych wymagań przebieg ścian w środku, rozmieszczenie otworów i innych elementów. Dokumentacja zawiera między innymi projekt wentylacji mechanicznej z rekuperacją i możemy ją zamówić w dwóch wariantach: z piecem c.o. na gaz, albo z pompą ciepła powietrze-woda i podłogówką. Instalacje elektryczne domu są uzupełnione o panele fotowoltaiczne zamocowane na południowej połaci dachowej.

Projekt Ekslibris - rzuty domu z garażem dwustanowiskowym

Nowoczesny Dom Z Garażem Dwustanowiskowym W Bryle Ekslibris - rzut parteru

Powierzchnia parteru:
1. wiatrołap - 5.4m2
2. hall - 11.3m2
3. pokój dzienny z kuchnią - 34.1m2
4. łazienka - 4.1m2 
5. spiżarka - 1.6m2
6. pom. gospodarcze - 6.1m2 
7. garaż - 33.7m2

standard lustro powiększ rzut parteru
Nowoczesny Dom Z Garażem Dwustanowiskowym W Bryle Ekslibris - rzut poddasza

Powierzchnia piętra:
8. hall - 8.9m2
9. pokój - 14.7m2  (19.5m2)
10. pokój - 11.1m2  (14.7m2)
11. pokój - 10.5m2  (14.0m2)
12. pokój - 11.5m2  (15.2m2)
13. łazienka - 8.2m2  (10.8m2)
14. garderoba - 2.8m2  (4.4m2)
15. pralnia - 2.0m2  (3.7m2)

standard lustro powiększ rzut poddasza

Obrys na minimalnej działce

działka 1

Opinie i realizacje

kazozo91

Narożne okno bardzo dobrze pasuje do tego projektu, wyróżnia się w ten sposób na tle innych.

Dodaj opinię


  • Wyczyść Pola