standard lustro
dostępność - 14 dni

CENA PROJEKTU:

 • powierzchnia użytkowa 87.00m2
 • powierzchnia zabudowy 111.20m2
 • minimalne wymiary działki 17.00m x 20.40m
 • kąt nachylenia dachu 25°
 • wysokość pomieszczeń 2.70m
 • wysokość budynku 5.48m
 • kubatura budynku 491.00 m3
 • szacunkowo stan surowy zamknięty 138.504 zł netto
 • szacunkowo stan deweloperski 313.026 zł netto

Opis małej stodoły mieszkalnej w nowoczesnej stylistyce inspirowanej Mazurami

Jako zdeklarowani fani Jezior Mazurskich i jednocześnie autorzy serii nowoczesnych projektów w stylu minimalistycznych stodół mieszkalnych, połączyliśmy oba te szczegóły i powstał nowy projekt małego, prostego domu parterowego inspirowany charakterystycznymi cechami dawnych domów tego regionu. Oczywiście nasz domek STUDIO 44 w bardziej nowoczesny sposób reinterpretuje tradycyjną mazurską architekturę i tak na przykład reminiscencją muru pruskiego na fasadach są skośne linie na elewacjach wykonane za pomocą gotowych profili do boniowania. Mamy nadzieję, że prosta forma małej stodoły bez okapów i trochę bardziej nieszablonowo wykończona z zewnątrz przypadnie Państwu do gustu.

Projekty małych domów parterowych, nowoczesnych i tanich w budowie

Projekt domu parterowego STUDIO 44 ma powierzchnię do 90m2, na której do dyspozycji są trzy sypialnie i otwarta strefa dzienna. Ciekawym zabiegiem jest przejście przez salon do części nocnej, a więc brak wydzielonego korytarza i oszczędność miejsca na komunikację. Pokój dzienny i jadalnia z kuchnią staną się w ten sposób naturalnym epicentrum rodzinnego życia. W tym małym i tanim domu jednorodzinnym nie zabrakło też dwóch łazienek i przestrzeni odkładczej w postaci garderoby, spiżarni i dużej kotłowni, co szczególnie ważne jest w każdym domu bez garażu.

Dom parterowy Studio 44 - nowoczesna mazurska stodoła z klinkierowymi szczytami

Domy parterowe nawiązujące do tradycyjnych mazurskich budynków mieszkalnych nie mogą obyć się bez chociażby części elewacji obłożonych klinkierem lub płytką klinkierową, którą właśnie zaproponowaliśmy na szczytach domu STUDIO 44 oraz poziomych pasach pod rynną. Projekt ten jest naszą współczesną, nowoczesną wariacją na temat domu z tej części Polski, ale może się on dobrze wpisać też w innej lokalizacji.

Gotowy projekt nowoczesnego domu parterowego Studio 44 - materiały i technologie

STUDIO 44 to nowoczesny dom parterowy, więc i jego projekt został wykonany w oparciu o współczesne technologie i łatwo dostępne, energooszczędne materiały. Ściany proponujemy wymurować z ciepłych bloczków gazobetonowych i docieplić fasady płytami styropianowymi. Jako izolacja w poziomie sufitu posłuży wełna mineralna, a na prostej drewnianej więźbie można położyć dowolną dachówkę zakładkową lub inny materiał pokryciowy zgodnie z indywidualnymi preferencjami inwestora. Nasze opracowanie zawiera także projekt wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła oraz ogrzewanie do wyboru: piec gazowy z grzejnikami płytowymi albo powietrzną pompę ciepła z podłogówką. W trakcie adaptacji można wprowadzić w dokumentacji jeszcze dowolne zmiany funkcjonalne i materiałowe. Jest ona do kupienia zarówno w wersji podstawowej, jak i lustrzanej.

Rzut małego domu w stylu mazurskiej stodoły

Nowoczesna Mazurska Stodoła - Mały Dom Parterowy Studio 44 - rzut parteru

Powierzchnia parteru:
1. wiatrołap - 3.6m2
2. pokój dzienny z kuchnią - 34.5m2
3. hall - 3.6m2
4. pokój - 9.7m2
5. pokój - 9.7m2
6. pokój - 10.5m2
7. spiżarnia - 1.3m2
8. garderoba - 2.1m2
9. łazienka - 2.4m2
10. łazienka - 4.6m2 
11. pom. gospodarcze - 5.0m2

standard lustro powiększ rzut parteru

Obrys na minimalnej działce

działka 1

Dodaj opinię


  • Wyczyść Pola