Najpopularniejszy, mały i tani w budowie tradycyjny dom parterowy Delicja
- Projekt spełnia aktualne normy energooszczędności budynków. Konstrukcja zgodna z normami Eurokod.
- fundamenty: ławy żelbetowe
- ściany: gazobeton 24cm + styropian 18cm U=0,14 W/m2*K
- strop: sufit ocieplony wełną min.26cm U=0,14 W/m2*K
- dach: stromy
- okna: drewniane lub PCV U=0,8 W/m2*K
- drzwi zewnętrzne: U=1,0 W/m2*K
- wentylacja: mechaniczna z rekuperacją
- ogrzewanie 1: gazowe z grzejnikami płytowymi
- ogrzewanie 2: pompa ciepła powietrze-woda z podłogówką
Powierzchnia parteru:
1. wiatrołap - 3.3m2
2. hall - 7.9m2
3. kuchnia - 8.3m2
4. pokój dzienny z jadalnią - 29.0m2
5. pokój - 8.1m2
6. pokój - 10.6m2
7. pokój - 11.1m2
8. łazienka - 5.0m2
9. spiżarka - 1.2m2
10. pom. gospodarcze - 3.7m2
standard
lustro
Opis do projektu małego domu parterowego Delicja
Za dużą popularność projektu małej, parterowej Delicji odpowiada zapewne funkcjonalne wnętrze z trzema pokojami i salonem powiększonym optycznie o otwartą kuchnię, a także uroczy, tradycyjny wygląd z zewnątrz. Do jasnożółtego tynku pasują jasne opaski wokół okien i taki sam gzyms nad cokołem. Szczególnie atrakcyjnie wygląda lekko wycofane i osłonięte łukowym podcieniem wejście.
Projekty małych, tanich domów parterowych w klasycznej odsłonie
Nasz mały domek parterowy wcale nie musi wyglądać jak szara myszka pozbawiona wszelkich elementów ozdobnych. Nie zrujnujemy budżetu jeżeli do tanich okien o formacie kwadratu dołożymy kilka szprosów międzyszybowych i tu i ówdzie mały gzyms lub pole obłożone płytkami klinkierowymi. Dzięki taki prostym i tanim zabiegom podarujemy domowi zdecydowanie więcej uroku i jeżeli gustujemy w klasycznych klimatach to na pewno warto wydać te dodatkowe parę złotych.
Delicja - materiały zaproponowane do budowy taniego domu
Żeby dom był jak najbardziej tani w budowie, jego konstrukcja musi być maksymalnie uproszczona, a materiały raczej tradycyjne i łatwe do wbudowania. W przypadku domu parterowego Delicja zasugerowaliśmy w projekcie wykonanie ścian z pustaków gazobetonowych i docieplenie zewnętrznych płytami styropianowymi. Sufit jest zaprojektowany z płyt gipsowo-kartonowych na stelażu, podwieszonym do belek drewnianej więźby. Na płytach położone jest też ocieplenie z wełny mineralnej. Pokrycie dachu można zastosować dowolne, na przykład dachówką.
Nasza parterówka
Zdecydowaliśmy się na Delicję, ponieważ spośród innych projektów ten najbardziej przypadł nam do gustu. Przede wszystkim wg nas nie wymaga on żadnych zmian, a co za tym idzie nie wydamy dodatkowych pieniędzy na wprowadzenie zmian do projektu :) Projekt ten nie wymaga dużych nakładów finansowych - prosty, dwuspadowy dach, prosta bryła - po prostu idelany dom! Życzymy wszystkim powodzenia przy budowie Delicji. Justyna i Krzysztof
Architekt adaptujący
"Bardzo podoba mi się ten domek. Jednak mam pytanie: czy jest możliwa adaptacja poddasza, np. na magazynek/suszarnię?"Jest taka możliwość. Należy się jednak liczyć z tym, że w trakcie adaptacji konieczna będzie zmiana konstrukcji stropu i podwyższenie dachu poprzez wprowadzenie ścianki kolankowej.
Realizacja Delicja4
Realizacja Delicja3
Realizacja Delicja2
Realizacja Delicja1
Opinia eksperta lub współpracownika
Idealny, ekonomiczny domek parterowy z funkcjonalnie rozplanowanym wnętrzem. Uroczy z zewnątrz - Agnieszka.
Delicja
Wybraliśmy Delicję, ponieważ ma funkcjonalne rozmieszczenie pomieszczeń i niskie koszty budowy. Jedyną zmianę jaką musimy wprowadzić to zmiana ogrzewania z gazowego na paliwo stałe.
Delicja
Bardzo podoba mi się ten domek. Jednak mam pytanie: czy jest możliwa adaptacja poddasza, np. na magazynek/suszarnię?