standard lustro
dostępność - 48h

CENA PROJEKTU:

 • powierzchnia użytkowa 96.30m2
 • powierzchnia zabudowy 124.20m2
 • minimalne wymiary działki 18.40m x 20.00m
 • kąt nachylenia dachu 25°
 • wysokość pomieszczeń 2.70m
 • wysokość budynku 5.85m
 • kubatura budynku 540.00 m3
 • zapotrzebowanie na energię EP = 65.80 kWh/m2*rok
 • szacunkowo stan surowy zamknięty 153.310 zł netto
 • szacunkowo stan deweloperski 346.487 zł netto

Projekt małego domu parterowego Studio 27

Nowoczesny dom parterowy o małej powierzchni, a mimo to oferujący bogaty program funkcjonalny i dużo pomieszczeń mieszkalnych. Doskonała alternatywa dla zakupu mieszkania. Salon z otwartą kuchnią i trzy pokoje zamknięte w niebanalnej, prostej, nowoczesnej bryle budynku. Za rozsądne pieniądze, w parterowym domu typu stodoła Studio 27 każda rodzina znajdzie wystarczającą ilość miejsca dla siebie.

Projekt małej parterówki do 100m2 w formie nowoczesnej stodoły 

Nowoczesne domy utrzymane w modnej stylistyce stodoły to nie tylko te pokaźnych rozmiarów budynki jednorodzinne, często z ultranowoczesnymi, dwukondygnacyjnymi strefami dziennymi, ale także znaleźć można co najmniej kilka interesujących propozycji z kategorii Projekty małych domów parterowych, z powierzchnią użytkową do 100m2 i bedących oczywiście o wiele tańszymi w realizacji - przykładem jest właśnie nasz projekt STUDIO 27. W środku są rozplanowane tak jak inne najpopularniejsze małe parterówki, podzielone na strefę dzienną oraz zwykle co namniej 3 pokoje, razem z łazienką tworzące lekko oddzieloną część nocną. Za look typu 'nowoczesna stodoła' odpowiedzialne są przede wszystkim detale wykończeń domu parterowego, czyli dwuspadowy dach bez okapów pokryty płaską prostokątną dachówką oraz generalnie pozbawiona zbędnych ozdobników nieskomplikowana bryła jedynie z wyciętymi wnękami na wejście oraz przy tarasie obok salonu. Aby ta prostota bijąca z projektu nowoczesnej małej parterówki nabrała nieco szlachetnego wyrazu niezbędne było wprowadzenie dość dużego narożnego przeszklenia w pokoju dziennym, z szerokim skrzydłem przesuwnym. Doskonale doświetla też wnętrze i otwiera je na ogród. 

Projekty parterowej nowoczesnej stodoły z opłytkowaną elewacją 

Pierwsze skojarzenie z nowoczesną stodołą, które zapewne przychodzi nam do głowy to drewniana elewacja. Projekt nowoczesnej parterówki Studio 27 ma okładzinę drewnianą jedynie na ścianach we wnękach, a całość fasad proponujemy wykończyć jednak płytkami klinkierowymi, tutaj w lekko złamanym, białoszarym kolorze. W ten sposób nasz mały dom parterowy zyska elewacje, które będą bardzo trwałe i łatwe w czyszczeniu chociażby myjką ciśnieniową, a dzięki położeniu paneli drewnianych przy drzwiach wejściowych oraz przede wszystkim widocznych także z wewnątrz przy oknie balkonowym, przełamana będzie sterylność i chłód płytek. Projekt nowoczesnego, małego domu parterowego z klinkierową elewacją to na pewno odrobinę droższy wariant, ale za to nieporównywalnie dłużej taki dom oprze się upływowi czasu.   

Studio 27 - technologie i materiały użyte w projekcie domu stodoła

Budynek parterowy typu stodoła, z ocieplonym sufitem w lekkiej technologii gipsowo-kartonowej, z prostą więźbą drewnianą. Jako pokrycie można zastosować praktycznie dowolny materiał. Do budowy ścian przewidziano ciepły gazobeton z dodatkowym styropianem od zewnątrz. Elewacje domu przewidzieliśmy jako okładane płytką klinkierową, ale w opcji oszczędnościowej mogą być też tynkowane. Tarasy zewnętrzne na płycie betonowej, można na nich położyć płytki, albo w wersji dla purystów pozostawić starannie zatarty i zaimpregnowany beton. Projekt jest także dostępny w wersji lustrzanej. Dokumentację oferujemy z pompą ciepła, albo z piecem gazowym, we wszystkich wariantach jest przewidziana wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła oraz panele fotowoltaiczne na dachu. 

Nowoczesny dom parterowy bez stropu - mały i tani w budowie 

Jesteśmy zwolennikami budowy nowoczesnych domów parterowych bez masywnego stropu, gdyż w naszej opinii pozostaje on w sprzeczności z ideą małego jednokondygnacyjnego domu, który tanio jesteśmy w stanie zbudować. Wydając znaczne, dodatkowe pieniądze na strop w dowolnej wersji: gęstożebrowej lub monolitycznej jesteśmy już o krok od postawienia domu dwukondygnacyjnego, a przecież chcieliśmy realizować projekt taniego domu parterowego. Sufit nad przyziemiem projektujemy w formie rusztu z profili podwieszonych do elementów więźby, do których mocowane są płyty gipsowo-kartonowe. Na nich leży też warstwa ocieplenia z wełny mineralnej. Nie musimy się obawiać o trwałość tego rozwiązania; jeżeli opłytowanie będzie wykonane zgodnie ze sztuką i przy wykorzystaniu odpowiednich profili głównych, przyściennych i wieszaków, to na pewno unikniemy ewentualnych zarysowań czy spękań. Część zaoszczędzonych na tym etapie środków na pewno wykorzystamy w następnych fazach budowy.

Rzuty projektu małego domu stodoła

Mały Nowoczesny Parterowy Dom Stodoła Studio 27 - rzut parteru

Powierzchnia parteru:
1. wiatrołap - 3.3m2
2. hall - 9.6m2
3. pokój dzienny z kuchnią - 39.0m2
4. pokój - 11.8m2
5. pokój - 11.3m2
6. pokój - 9.0m2
7. łazienka - 6.1m2
8. spiżarnia - 1.2m2
9. pom. gospodarcze - 5.0m2

standard lustro powiększ rzut parteru

Obrys na minimalnej działce

działka 1

Opinie i realizacje

Monika

Studio 27 - dla nas idelany, szukaliśmy nowoczesnej parterówki z elewacjami w klinkierze, do tego dobry rozkład pomieszczeń, jedynie zmniejszymy łazienkę, bo chcemy mieć osobne wc :)

Komentator

Cudowny mały domek, prosty ale pelen takich "smaczków" jak duże okna narożne i obok wbudowana w tej samej lini szafa. No i te drewniane elementy we wnekach - super.

Dodaj opinię


  • Wyczyść Pola