standard lustro
dostępność - 48h

CENA PROJEKTU:

 • powierzchnia użytkowa 95.70m2
 • powierzchnia zabudowy 119.90m2
 • minimalne wymiary działki 18.40m x 20.00m
 • kąt nachylenia dachu 25°
 • wysokość pomieszczeń 2.65m
 • wysokość budynku 5.79m
 • kubatura budynku 543.00 m3
 • zapotrzebowanie na energię EP = 65.28 kWh/m2*rok
 • szacunkowo stan surowy zamknięty 152.354 zł netto
 • szacunkowo stan deweloperski 344.329 zł netto

Opis do projektu domu Cytrynka bez garażu

Cytrynka bez garażu jest jednym z niewątpliwych liderów wśród projektów tanich domków parterowych. Na powierzchni nie przekraczającej 100m2 oferuje bezbłędnie rozplanowane wnętrze z jasnym salonem z otwartą kuchnią oraz trzema sypialniami. Nie zapomniano też o spiżarni i wnękach na szafy, które przynajmniej częściowo rekompensują brak garażu wykorzystywanego zwykle także do przechowywania różnych rzeczy. 

Projekty tanich domów parterowych bez garażu - tylko z prostym dachem dwuspadowym

Wydamy na budowę najmniejsze pieniądze, jeśli zdecydujemy się na projekt parterowego domu bez garażu o możliwie najprostrzym rzucie z najtańszym przekryciem, a więc z wypłaszczonym dachem dwuspadowym. Przy takiej jego formie jest najmniejsza ilość obróbek krawędziowych do wykonania, a także mamy go w przypadku CYTRYNKI zaprojektowanego jedynie z jednym kominem. Taniej więc już się w zasadzie nie da. Bezpośrednio na ścianach zewnętrznych domu parterowego oparta jest drewniana więźba i budynek nie posiada ciężkiego stropu, a więc ilość elementów konstrukcyjnych ograniczona jest tutaj także do niezbędnego minimum. Myśląc już na etapie projektowania o zmniejszaniu kosztów utrzymania domu w przyszłości, gotowa dokumentacja domu parterowego zawiera wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła i można ją kupić w wariancie z powietrzną pompą ciepła albo tradycyjnym, z ogrzewaniem gazowym.

Tani dom parterowy Cytrynka - użyte materiały

Parterowy dom jest tani w budowie, jeżeli nie ma masywnego stropu i przykryty jest prostym dachem dwupołaciowym. Taka jest nasza Cytrynka bez garażu - tania i ładna. Do wykonania ścian zaproponowaliśmy w projekcie pustaki gazobetonowe izolowane od zewnątrz styropianem. Ocieplenie wełną mineralną znajduje się jeszcze w suficie z płyt gipsowo-kartonowych, podwieszonym bezpośrednio do drewnianej więźby. Elewacje są tynkowane i na fragmentach okładane płytkami klinkierowymi.

Rzut parteru taniego domu bez garażu Cytrynka

Ładny, Tani W Budowie Dom Parterowy Bez Garażu Cytrynka - rzut parteru

Powierzchnia parteru:
1. wiatrołap - 4.0m2
2. hall - 8.8m2
3. pokój dzienny z kuchnią - 38.1m2
4. pokój - 12.5m2
5. pokój - 11.2m2
6. pokój - 8.4m2
7. łazienka - 6.5m2
8. spiżarnia -1.2m2
9. pom. gospodarcze - 5.0m2

standard lustro powiększ rzut parteru

Obrys na minimalnej działce

działka 1

Opinie i realizacje

Ładny dom

Fajnie się prezentuje elewacja, która miejscami jest kamienna.

Dodaj opinię


  • Wyczyść Pola