standard lustro
dostępność - 48h

CENA PROJEKTU:

 • powierzchnia użytkowa 152.50m2 + garaż 33.20m2
 • powierzchnia zabudowy 177.10m2
 • minimalne wymiary działki 22.00m x 23.60m
 • kąt nachylenia dachu 35°
 • wysokość pomieszczeń 2.65m
 • wysokość budynku 7.62m
 • kubatura budynku 899.00 m3
 • zapotrzebowanie na energię EP = 68.66 kWh/m2*rok
 • szacunkowo stan surowy zamknięty 295.634 zł netto
 • szacunkowo stan deweloperski 668.149 zł netto
 • pobierz ZESTAWIENIE MATERIAŁÓW

Retro - opis klasycznej rezydencji z inponującym dachem wielospadowym

Typowy projekt domu Retro to tradycyjna w każdym calu rezydencja przykryta czterospadowym, symetrycznym dachem z niską ścianką kolankową. Duży dom jednorodzinny o powierzchni użytkowej ponad 150m2 został rozplanowany na dwóch poziomach, z tym że na poddaszu jest w nim zdecydowanie mniej przestrzeni, bo w przyziemiu mamy do dyspozycji nie tylko otwartą strefę dzienną, ale także dwie całkiem spore sypialnie i dużą łazienkę z wanną i prysznicem. Na górnej kondygnacji mieszczą sie następne dwa pokoje, dwie garderoby i druga łazienka. Dzięki wybraniu takiej koncepcji funkcjonalnej ten imponujący dom jednorodzinny ma klasyczne proporcje z nisko poprowadzonymi okapami i efektowym dachem kopertowym o dwa razy większej wysokości niż odległość od terenu do okapu. 

Projekty tradycyjnych domów - Retro z garażem dwustanowiskowym

Jeżeli ma być to wygodny, duży dom mieszkalny, to obowiązkowo z garażem na dwa auta. Projekt domu Retro ma dwustanowiskowy garaż lekko wysunięty do przodu i jego bryła jest wyodrębniona poprzez przełamanie dachu powyżej. Aby podkreślić tradycyjny charakter domu i dopasować się do ozdobnych gzymsów na elewacjach, także bramę garażową wybraliśmy w bardziej klasycznej stylizacji, z podziałami i przeżłobieniami korespondującymi z całą elewacją frontową.  

Klasyczny duży dom dwukondygnacyjny z gzymsami i opaskami wokół okien

Wszystkie tradycyjne domy jednorodzinne, nie tylko duże rezydencje, nie mogą obyć się bez charakterystycznych elementów ozdobnych na elewacjach. Do gzymsu nad cokołem i opasek wokół otworów okiennych pasują doskonale też szprosy w oknach, które dzielą na mniejsze elementy duże tafle szkła. Uroczo wygląda też wycofane lekko wejście, nad którym mamy łuk również ozdobiony profilowaną listwą. Ich wybór na rynku jest tak szeroki, że na pewno znajdziemy w dobrej cenie elementy wykonane z twardszego materiału, które wystarczy po zamontowaniu jedynie pomalować farbą elewacyjną i nie będą wymagać pokrywania ich tynkiem.

Gotowy projekt domu Retro z dachem czterospadowym – technologia budowy

Dom Retro zaprojektowany został z popularnych materiałów budowlanych i ma tradycyjną konstrukcję. Na ściany przewidzieliśmy wykorzystanie bloczków gazobetonowych i docieplenie ich styropianem, a jako strop użyta została gęstożebrowa Teriva. Fasady są w całości tynkowane. Więżba dachowa domu Retro jest zbudowana w 100% z drewna, a pokrywa ją dowolna dachówka zakładkowa lub karpiówka. Projekt tego domu dostępny jest z ogrzewaniem gazowym i grzejnikami oraz z pompą ciepła i podłogówką. W każym wariancie dokumentacja zawiera też wentylację machaniczną z rekuperacją i panele fotowoltaiczne. Projekt można u nas kupić jako standard, albo wersję lustrzaną, a więc wpasuje się prawie na każdą działkę.

Rzuty tradycyjnego domu Retro z dachem stromym

Klasyczna Rezydencja Z Dachem Czterospadowym Retro - rzut parteru

Powierzchnia parteru:
1. wiatrołap z garderobą - 4.8m2
2. hall - 14.2m2
3. kuchnia - 9.7m2
4. pokój dzienny i jadalnia - 37.5m2
5. pokój - 12.0m2
6. pokój - 14.3m2
7. łazienka - 7.5m2
8. pom. gospodarcze - 4.9m2
9. spiżarka - 1.2m2
10. garaż - 33.2m2

standard lustro powiększ rzut parteru
Klasyczna Rezydencja Z Dachem Czterospadowym Retro - rzut poddasza

Powierzchnia piętra:
11. hall - 8.4m2
12. pokój - 16.1m2  (37.7m2)
13. pokój - 12.2m(34.6m2)
14. łazienka - 5.7m(13.1m2)
15. garderoba - 1.5m(6.1m2)
16. garderoba - 2.5m(18.1m2)

standard lustro powiększ rzut poddasza

Obrys na minimalnej działce

działka 1

Projekty podobne

Opinie i realizacje

Studio Krajobrazy

Pani Zuzo, zaaranżowanie strefy wypoczynkowej w salonie jest dowolne w zależności od Pani preferencji. Równie dobrze telewizor może znaleźć się w narożniku przy wyjściu na taras, a kanapa może być ustawiona tyłem do jadalni. Garaż może być wydłużony, jednak podczas adaptacji będzie konieczność zmodyfikowania więźby dachowej. W związku z tym, że Pani rodzina liczy 2 osoby podpowiadamy, że jest możlwiość zrealizowania tego budynku jako parterowy z dociepleniem w poziomie stropu i ewentualne wykończenie poddasza w II etapie.

Retro

Zastanawiamy się nad zakupem projektu retro. Jesteśmy rodziną 2-osobową (jak na razie). Z zewnątrz bardzo nam się podoba ten dom, jednak mamy zastrzeżenie. Niepokoi nas ustawienie telewizora przy kominku, czy nie ma innej możliwości? Chcielibyśmy powiększyć (wydłużyć) garaż, bo wydaje nam się, że jest w nim zbyt ciasno. Ze względu na to, że nie mamy możlwiości podłączenia gazu będziemy mieć miec na ekogroszek. Pozdrawiam Zuza

Retro

Retro to dom, o którym zawsze marzyliśmy i w końcu to marzenie się spełniło. Dom ten odpowiada nam w 100% swoim stylem, rozmieszczeniem i ilością pomieszczeń. Dzięki temu, że mamy instalację gazową projekt ten nie wymaga żadnych poważnych zmian. Dziękujemy za szybką realizację! Pozdrawiamy Ela i Paweł

Opinia eksperta lub naszego wpółpracownika.

Reprezentacyjny dach kopertowy, funkcjonalne wnętrze, ewentualna późniejsza adaptacja poddasza. Ideał - Magda.

Retro

Idealny dom dla naszej rodziny 2+2, a do tego jeszcze dodatkowy pokój gościnny. Zwarty, nieskomplikowany w budowie, miły dla oka.

Retro - nasz wybór

Bardzo dużym atutem tego domu jest garaż dwustanowiskowy oraz dwie sypialnie na parterze. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego wyboru.

Dodaj opinię


  • Wyczyść Pola