JAK ZAARANŻOWAĆ CIEKAWE WNĘTRZE?

wnętrze domu KrajobrazyW projekcie gotowym inwestor znajdzie wszelkie informacje opisujące całą konstrukcję budynku, instalacje wewnętrzne, użyte materiały oraz rozkład i funkcję pomieszczeń. W kwestii aranżacji wnętrza pozostaje jeszcze duże pole do popisu. W porównaniu do bezpośrednich sąsiadów, zdolność Polaków do ciekawego urządzania wnętrz trzeba ocenić zdecydowanie powyżej średniej. Na przykład mieszkania i domy za naszą zachodnią granicą często urządzane są bardziej sztampowo i wynika to po części z faktu, że większość lokali jest wynajmowanych, co skutecznie odwodzi mieszkańców od pomysłów na inwestowanie w bardziej pomysłowe i kosztowne aranżacje. Pomieszczenia na wynajem są w znakomitej większości niemalże identycznie wykończone: wytapetowane i pomalowane w kolorze białym ściany oraz wykładzinę dywanową na podłodze znaleźć można w prawie wszystkich pokojach, a najemcy ograniczają się nierzadko jedynie do wstawienia własnych mebli. Do tego dochodzą inne cechy narodowe, które uzewnętrzniają się w bardziej stonowanych i mniej śmiałych pomysłach na zagospodarowanie przestrzeni mieszkalnej.

Dla odmiany w naszym kraju nie jest już niczym niecodziennym skorzystanie z pomocy wykwalifikowanego projektanta wnętrz, a często sami inwestorzy potrafią wykazać się godną podziwu fachowością i pomysłowością.

Dobrze jest jednak, jeżeli udaje się doprowadzić do wyważenia pomiędzy potrzebami domowników w kwestii funkcjonalności, a artystycznymi aspektami pomysłu na wnętrze. Jedną z pierwszych zasad, o której należy pamiętać, to dopasowanie wnętrza do zewnętrznego charakteru budynku. Z oczywistych względów  ultranowoczesne wnętrze w tradycyjnym, klasycznym budynku (i odwrotnie) będzie bardziej zadziwiać niż zachwycać. Pamiętajmy, że formaty i podziały okien oraz widoczne poprzez nie fragmenty zewnętrznych ścian i ich detali siłą rzeczy staną się  częścią wnętrza i powinny z nim korespondować. Nie bójmy się jednak łączyć stylów, epok i materiałów; doskonale sprawdzają się wnętrza w których zestawiono elementy nowoczesne i np. klasyczne meble, antyki albo obrazy czy sztukaterie. Wystarczy czasami utrzymanie całości w odpowiednio dobranej kolorystyce i w ten sposób unikniemy wrażenia niedopasowania czy dysonansu. Co ciekawe, często to samo eklektyczne wnętrze będzie przez niektóre osoby oceniane jako nowoczesne, a przez inne jako tradycyjne. Większości jednak będzie się taka koncepcja podobać, gdyż każdy może znaleźć w niej coś dla siebie i nikt nie oceni jej jako nudnej i mało urozmaiconej - zobacz projekty domów ciekawe i nietypowe.

Na szczęście każdy z nas ma zapewne już pewne doświadczenia z wnętrzami, w których dobrze się czuje, więc druga zasada mówiąca o dopasowaniu ich stylu do osobowości domowników nie jest nikomu zapewne obca. „Schody” mogą się pojawić, gdy domownicy mają zupełnie odmienne gusta, ale cóż, sytuacje wymagające osiągania kompromisów przytrafiają się niemal na każdym kroku… Dlatego zanim zagorzali fani ultranowoczesnych pomysłów popadną w „konflikt” z miłośnikiem klasyki powinni pamiętać, że sterylne wnętrza rzadko uda się w realnym życiu też tak sterylnie utrzymać (a przecież tylko wtedy ich bezkompromisowość będzie robić odpowiednie wrażenie). Z drugiej strony można tonować zapędy do totalnego otaczania się elementami typowymi dla dawnych epok argumentem, że mamy już wiek XXI i nie można nie skorzystać z bogactwa możliwości, które ten prosty fakt przed nami otwiera (nowe materiały, urządzenia etc).

Każde wnętrze, nowoczesne czy klasyczne będzie zyskiwało, jeżeli odpowiednio wyeksponuje się jego główne elementy, które mogą też doskonale uporządkować przestrzeń. Przykładowo kominek może skromnie stać w narożniku salonu, ale też być wolnostojącym elementem na granicy pokoju dziennego i jadalni, albo aneksu do pracy lub telewizyjnego. Tak samo wyspa kuchenna doskonale oddzieli nas od jadalni a zarazem sprawi, że kuchnia powiększy się znacznie optycznie- zobacz projekty domów z otwartą kuchnią.

Planowanie aranżacji wnętrza wymaga myślenia w trzech wymiarach. Nie wolno poprzestawać tylko na rozstawieniu mebli i dobraniu koloru farby; polem do popisu może być też ukształtowanie sufitu, którego lokalne obniżenia pozwolą na bardziej zdecydowane wyodrębnienie poszczególnych stref funkcjonalnych.

Uzupełnieniem całości będzie oświetlenie. Na szczęście czasy projektowania jednego źródła światła pod sufitem na środku pomieszczenia odeszły już do lamusa. Można skorzystać z ciekawych efektów jakie dają kinkiety oraz listwy i taśmy świetlne ukryte we wnękach zabudowy gipsowo-kartonowej, albo w uskokach sufitu. Niekoniecznie też od razu należy instalację elektryczną projektować w standardzie inteligentnym; wydzielenie odpowiedniej ilości klasycznych obwodów i odpowiednie zgrupowanie źródeł światła i przełączników też pozwoli na ustawienie scen świetlnych, które będą zapierać dech w piersiach.

Najlepsze projekty domów jednorodzinnych, mimo że powstają bez udziału przyszłych inwestorów i ich dokumentacja powtarza się w wielu egzemplarzach, to domy budowane na ich podstawie różnią się znacznie i finalnie ich wnętrza bez problemu mogą być w 100% dostosowane do gustów mieszkańców. Życzymy Państwu, aby też Wasz dom sprawdził się zarówno w kwestii funkcjonalności, jak i odpowiadał wymaganiom estetycznym. Przy odrobinie rozwagi, przemyśleniu własnych potrzeb i otwarciu się na nowe pomysły sukces będzie „murowany”.

dane kontaktowe
Krajobrazy - projekty domów - telefon
+48 71 725 60 79
+48 71 783 58 75
Krajobrazy - projekty domów - poczta internetowa
pokoloruj
swój dom

Zapraszamy do kolorowania naszych
najpopularniejszych projektów.
Gotowe projekty domów
jednorodzinnych do zobaczenia w
dowolnej kolorystyce - Polecamy!

przejdź do koloryzatora
Projekty domów

Projekty domów z kominkiem
Najlepsze projekty domów TOP 50
Projekty domów z wnętrzami
Domy do 120 tys
Dom za 100-150 tys
Projekty garaży
Projekty domów jednorodzinnych parterowych
Projekty domów jednorodzinnych z poddaszem
Plany domów
Projekty domów nowoczesnych
Projekty domów parterowych z poddaszem użytkowym
Projekty małych domów parterowych
Najnowsze projekty domów
Domy parterowe
Domy z poddaszem
Domki do 35m2
Projekty garaży i altan
Promocja 2019
Projekty domów na wąską działkę
Projekty z dachem kopertowym
Projekty domów z dachem dwuspadowym
Projekty domów w kształcie litery L
Projekty domów do 120m2
Projekty domów z garażem
Projekty bez garażu
Projekty domów tanich w budowie
Projekty domów letniskowych
Projekty domów dwurodzinnych
Projekty domów z poddaszem do adaptacji
Projekty domów bliźniaczych
Proste projekty domów
Projekty domów ultranowoczesnych
Dobre domy z wizją
Projekty altanek
Projekty domów dwuspadowych
Projekty domów całorocznych
Projekty małych domów z garażem
Projekty domów piętrowych
Projekty domów z sypialnią na parterze
Klasyczny salon
Projekty domów ciekawe i nietypowe
Nowoczesne projekty małych domów
Projekty domów wiejskich
Projekty domów parterowych z garażem
Projekty domów wolnostojących
Projekty z garażem dwustanowiskowym
Projekty rezydencji
Projekty domów dworek
Projekty domów z zadaszonym tarasem
Osiedla domów jednorodzinnych
Projekty domów z kuchnią z wyspą lub barem
Projekty średnich domów
Projekty domów bungalow
Nowoczesne projekty domów z poddaszem
Projekty na działkę szer. 16m
Projekty tanich domów
Projekty domów online
Projekty domów z sypialnia z łazienką i garderobą
Projekty domów z dużymi oknami
Projekty domów z zamkniętą kuchnią
Projekty domów funkcjonalnych
Projekty domów parterowych bez garażu
Projekty domów z otwartą kuchnią
Projekty domów dwulokalowych
Nowoczesne projekty domów parterowych
Projekty małych domów z poddaszem
Projekty dużych domów
Projekty małych domów
Projekty domów energooszczędnych
Projekty domów z kosztorysem
Projekty garaży z pomieszczeniem gospodarczym
Projekty domów z poddaszem bez garażu
Projekty domów z poddaszem i garażem
Projekty domów ze schodami w salonie
Projekty domów szeregowych
Projekty z wejściem od południa
Projekty domów tradycyjnych
Tanie projekty domów małych
Projekty domów bliźniaków
Projekty domów ze spiżarnią
Projekty domów z jednym kominem
Projekty domów z balkonem
Projekty domów z lukarnami
Projekty domów z jedną ścianą ślepą
Projekty domów z antresolą
Projekty domów z wejściem od szczytu
Projekty domów z narożnymi oknami
Projekty domów z werandą
Projekty domów z tarasem nad garażem
Projekty domów w stylu angielskim
Projekty domów z otwartą przestrzenią
Projekty domów amerykańskich
Projekty domów bez okapu
Projekty domów do 100m2
Projekty domów ze ścianą w granicy
Projekty domów nowoczesnych parterowych
Projekty domów małych z kosztorysem
Projekty domów nowoczesnych tanich w budowie
Projekty domów nowoczesnych z poddaszem
Projekty domów ze spadzistym dachem
Projekty domów nowoczesnych nocą
Gotowe projekty domów - nowości