Ważne informacje, które odczytamy na rzucie parteru: opublikowane w naszym serwisie rzuty parterów są przygotowane w formie uproszczonej, niemniej jednak możemy z nich dowiedzieć się wiele rzeczy, które ułatwią ocenę projektu pod kątem dopasowania go do naszych wymagań i ewentualnej możliwości wprowadzenia zmian.
           
            I tak wszystkie grubsze ściany wewętrzne to ściany nośne, których przesunięcie może nie okazać się łatwe, w przeciwieństwie do cienkich ścianek działowych. Relatywnie bezproblemowe może być za to wykonanie w nich otworów, wymagające jedynie doprojektowania powyżej odpowiedniego nadproża lub podciągu. Czerwonym prostokątem oznaczamy zawsze kominek w salonie. Oznaczenia okien także zawierają informację o skrzydłach otwieranych w tych sięgających do podłogi i takie uwzględnione są potem w projekcie gotowym. Przykładowe jest za to rozmieszczenie elementów umeblowania, jedynie w miejscu lokalizacji płyty grzewczej w kuchni znajdziemy potem podłączenie trójfazowe w części elektrycznej projektu. Umiejscowienie armatury sanitarnej w łazienkach jest już bardziej zdefiniowane z uwagi na prowadzenie przede wszystkim rur kanalizacyjnych, aczkolwiek też zmiana na etapie adaptacji nie powinna być problematyczna.

             Rzut poddasza użytkowego pod dachem stromym rysuje się tak, jakbyśmy odcięli część bydynku która znajduje się powyżej poziomu 1,50m ponad posadzką górnej kondygnacji. W związku z tym te zaczernione grube pola równoległe do linii okapów to właśnie hipotetyczny przekrój przez połać dachową, a nie żadna ze ścian. Od strony wnętrza mamy tam wysokość dokładnie półtora metra do gotowej podłogi. Rozpoznamy je tym łatwiej, że w większości projektów osadzone są w tej linii okna dachowe. Pozostałe oznaczenia nie różnią się od tych widzianych na rzucie parteru.