standard lustro
dostępność - 48h

CENA PROJEKTU:

 • powierzchnia użytkowa 98.00m2
 • powierzchnia zabudowy 75.60m2
 • minimalne wymiary działki 16.40m x 17.00m
 • kąt nachylenia dachu 40°
 • wysokość pomieszczeń 2.65m
 • wysokość budynku 8.02m
 • kubatura budynku 428.00 m3
 • zapotrzebowanie na energię EP = 64.46 kWh/m2*rok
 • szacunkowo stan surowy zamknięty 156.016 zł netto
 • szacunkowo stan deweloperski 352.604 zł netto

Projekt małego domu Kalinówka

Charakterystyczną cechą tego ekonomicznego i urokliwego domu z poddaszem jest niewielka powierzchnia do 100m2 oraz funkcjonalne wnętrze z trzema sypialniami na górze oraz otwartą częścią dzienną i dodatkowym pokojem na parterze. Do tego wygodna łazienka, wc z prysznicem, spiżarnia i pomieszczenie gospodarcze a wszystko to zawarte w prostej, taniej w budowie, ekonomicznej bryle przykrytej dachem dwuspadowym. Z tyłu budynku znalazły się duże okna salonu z wyjściem na lekko zadaszony, piękny taras. Schody widoczne w otwartej strefie dziennej będą ciekawym elementem wnętrza tego ekonomicznego domu. Dokumentację KALINÓWKI można zamówić również jako gotowy projekt w wariancie lustrzanego odbicia.

Typowe projekty małych domów do 100m2 - nasza odpowiedź: Kalinówka bez garażu

Planując obecnie budowę domu jednorodzinnego przy ograniczonym budżecie lub finansowaniu warto jest zwrócić uwagę na gotowe projekty małych domów bez garażu, których powierzchnia mieści się w przedziale do 100m2. Budynek mieszkalny tej wielkości nie wymaga bowiem jeszcze nadmiernych kompromisów jeżeli chodzi o program funkcjonalny, a koncepcja dwukondygnacyjnego domu z prostym, dwupołaciowym dachem przekłada się na niewielki metraż przegród zewnętrznych oraz łatwość, a co za tym idzie także szybkość i niskie koszty wykonania przekrycia. Projekt małego domu z poddaszem użytkowym, jakim jest właśnie nasza KALINÓWKA nie wymaga też montażu wielu okien połaciowych w pokojach na górze, bo większość otworów okiennych można wykonać w ścianach szczytowych. Jest to rozwiązanie i tanie, i pozwalające na lepsze doświetlenie pomieszczeń.  

Technologie i materiały, które sugeruje projekt małego domu Kalinówka

Ten mały i tani dom bez garażu można wybudować z pustaków gazobetonowych z dociepleniem, położyć łatwy w montażu strop typu Teriva, a drewnianą wieźbę pokryć praktycznie dowolnym pokryciem dachowym. Materiały na elewacji (tynk i okładzina klinkierowa) dodają budynkowi elegancji i ładnie uzupełniają jego prostą formę. Okiennice sprawiają, że ten mały domek zyskuje z zewnątrz bardzo uroczy, romantyczny charakter.

Jak sprawić by mały dom z poddaszem był tani w eksploatacji?

Do tematu niskich kosztów użytkowania domu dobrze jest podejść kompleksowo i zastosować w nim takie systemy i instalacje wewnętrzne, które nie są nadmiernie kosztowne w zakupie, a zaprocentują największymi oszczędnościami w przyszłości. Obecnie już prawie każdy gotowy projekt nawet małego domu do 100m2 przewiduje wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, która pozwala minimalizować zapotrzebowanie budynku na energię do celów grzewczych. W kwestii ogrzewania najczęściej decydujemy się teraz na pompę ciepła powietrze-woda i taki wariant jest też dostępny dla każdego z oferowanych przez nas projektów domów. Nie możemy zapominać, że wszystkie te urządzenia zasilane są prądem, więc dobrze jest mieć jakieś odnawialne jego źródło. W naszej dokumentacji znajdziecie Państwo panele fotowoltaiczne na dachu, a na przyszłość można rozważyć też montaż niewielkiej 'domowej' turbiny wiatrowej mogącej pracować także po zmroku i przy zachmurzeniu. Nie tylko takie najnowsze rozwiązania będą kompatybilne z naszym pomysłem na projekt małego domu z poddaszem, który będzie tani w eksploatacji. Nie rezygnujmy też z bardziej analogowego, ale i efektownego oraz efektywnego źródła ciepła, jakim jest kominek. Centralnie ustawiona w części dziennej małego domu tania koza potrafi zdziałać bardzo wiele, wcale nie zużywając wiele drewna. Docenimy ją szczególnie wiosną i jesienią, gdy temperatura zewnętrzna nie będzie jeszcze wymagać włączenia centralnego ogrzewania. Dopełnieniem opisanych powyżej rozwiązań technicznych musi być zadbanie o jak najniższe współczynniki przenikania ciepła dla przegród - w projektach domów pracowni Studio Krajobrazy spełnione są aktualne wymagania z nawiązką, więc w Państwa małym domku zbudowanym wg naszego projektu będzie można na pewno spać spokojnie ;-) .... i tanio.

Gotowy projekt małego domu - rzuty

Gotowy Projekt Małego, Ekonomicznego Domu Kalinówka - rzut parteru

Powierzchnia parteru:
1. wiatrołap - 3.8m2
2. pokój dzienny z kuchnią - 34.4m2
3. pokój - 8.0m2
4. spiżarnia - 1.4m2
5. wc - 3.7m2 
6. pom. gospodarcze - 6.0m2

standard lustro powiększ rzut parteru
Gotowy Projekt Małego, Ekonomicznego Domu Kalinówka - rzut poddasza

Powierzchnia piętra:
7. hall - 3.6m2
8. pokój - 8.3m2 (11.6m2)
9. pokój - 10.0m2 (13.5m2)
10. pokój - 12.0m2 (16.2m2)
11. łazienka - 6.8m2 (9.2m2)

standard lustro powiększ rzut poddasza

Obrys na minimalnej działce

działka 1

Opinie i realizacje

Andrzej 82

Nie myslałem, że spodoba mi się mały domek w takiej kolorystyce, ale ten gołębi tynk jest naprawdę spoko. Fajna jest też ta drewniana balustrada przy tarasie, ale już z okiennic bym chyba zrezygnował i poszedł w rolety. Mimo to budyneczek wygląda że naprawdę będzie chyba tani w budowie.

Kasia

Śliczny domek!!!

Dodaj opinię


  • Wyczyść Pola