Dom z otwartą kuchnią i z pergolą Maestro
- Projekt spełnia aktualne normy energooszczędności budynków. Konstrukcja zgodna z normami Eurokod.
- fundamenty: ławy żelbetowe
- ściany: gazobeton 24cm + styropian 18cm U=0,14 W/m2*K
- strop: gęstożebrowy Rector
- dach: stromy z wełną min. 26cm U=0,14 W/m2*K
- okna: drewniane lub PCV U=0,8 W/m2*K
- drzwi zewnętrzne: U=1,0 W/m2*K
- wentylacja: mechaniczna z rekuperacją
- ogrzewanie 1: gazowe z grzejnikami płytowymi
- ogrzewanie 2: pompa ciepła powietrze-woda z podłogówką
Pomysł na jednoprzestrzenne wnętrze z otwartą kuchnią w projekcie Maestro
Większość parteru zajmuje jednoprzetrzenna strefa dzienna z dużymi, narożnymi oknami balkonowymi, dzięki czemu salon połączony z otwartą kuchnią z wyspą wyglada naprawdę imponująco. Wydzielone pomieszczenia mamy tylko przy wejściu: dodatkowy pokój idealny na gościnny, albo do pracy i duża kotłownia oraz schowek. Poddasze jest podzielone na następne trzy pokoje i dwie łazienki. Podobać się może dostęp do jednej z nich jedynie z największej sypialni, co automatycznie tworzy z tych dwóch pomieszczeń swego rodzaju wydzieloną oazę do wyłącznego użytku rodziców.
Materiały i technologia budowy domu Maestro z drewnianą pergolą
Ściany zaprojektowano z pustaków pianobetonowych z dociepleniem, strop gęstożebrowy, pokrycie dachu dachówka ceramiczną lub betonową. Konstrukcja więżby oraz pergoli nad zewnetrznym tarasem jest drewniana. Zmiany materiałów można dokonać na etapie adaptacji dokumentacji do warunków lokalnych.
dobry wybór
Zdecydowaliśmy się na Maestro i jesteśmy bardzo zadowoleni. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny, nie musieliśmy wprowadzać nawet drobnych zmian. Polecamy ten projekt każdemu ;))