standard lustro
dostępność - 14 dni

CENA PROJEKTU:

 • powierzchnia użytkowa 117.70m2
 • powierzchnia zabudowy 84.50m2
 • minimalne wymiary działki 11.10m x 20.00m
 • kąt nachylenia dachu 37°
 • wysokość pomieszczeń 2.65m
 • wysokość budynku 8.99m
 • kubatura budynku 548.00 m3
 • szacunkowo stan surowy zamknięty 187.378 zł netto
 • szacunkowo stan deweloperski 423.485 zł netto

Projekt bliźniaka dwulokalowego - segment dwumieszkaniowy idealny dla deweloperów

W obliczu ciągłego wzrostu cen w branży budowlanej poszukiwane mieszkania mają coraz mniejszą powierzchnię, ale prawie wszyscy chcielibyśmy jednak cieszyć się z plusów własnego domu, nawet jeżeli będzie to tylko połówka segmentu bliźniaka. Dlatego też nasz Mieszko 2 to projekt dwulokalowego domu bliźniaczego zaplanowany z dwoma wejściami zapewniającymi wygodny i niezależny dostęp do każdego z dwóch mieszkań. Pierwsze z nich ulokowane jest na parterze bliźniaka, a do drugiego na poddaszu dostajemy się przez wydzieloną, jednobiegową klatkę schodową. Oba lokale mieszkalne są trzypokojowe, z tym że ten na górze ma nieco mniejszą powierzchnię, poniżej 60m2 z uwagi na skosy dachu. Podobny mają też rozkład, ze wszystkimi pomieszczeniami dostępnymi z centralnego korytarza. Nawet tak niewielki dwumieszkaniowy dom bliźniaczy, ale zaprojektowany z dwoma wejściami i z bezkolizyjnym dostępem do każdego z dwóch mieszkań daje mieszkańcom o niebo większy komfort niż w przypadku budynków wielorodzinnych, gdzie sąsiadów ma się za ścianami zwykle więcej. Bliźniak dwurodzinny jest na pewno wartą rozważenia opcją dla inwestorów planujących zakup własnego lokum, a taki mocno przemyślany projekt dwulokalowego bliźniaka z dwoma wejściami może też stać się podstawą sukcesu każdego dewelopera.

Opis dwumieszkaniowego domu bliźniaczego z dwoma wejściami Mieszko 2

Dom dwulokalowy Mieszko 2 do zabudowy bliźniaczej ma szerokość jedynie 7,1m i został zaprojektowany z dachem dwuspadowym i tylko z jedną lukarną w elewacji frontowej. W centralnej części bliźniaka na obu kondygnacjach znalazły się kuchnie i łazienki, co pozwoliło za zblokowanie i minimalną ilość pionów sanitarnych. Ten i inne zabiegi projektowe, jak nieskomplikowana konstrukcja przekładają się na niskie koszty budowy i późniejszej eksploatacji. Mieszko 2 można więc śmiało zaliczyć do naszej grupy Projekty tanich bliźniaków dwulokalowych bez garażu. Zminimalizowana w nim jest też powierzchnia komunikacji wewnętrznej. Mamy tu do czyniena co prawda z segmentem bliźniaczym z niezależnymi dwoma wejściami, ale dzięki temu przez pierwsze z nich wchodzimy bezpośrednio do mieszkania na dole, a drugie prowadzi do zajmującej minimum miejsca jednobiegowej klatki schodowej przynależącej do lokalu na poddaszu.

Projekty dwurodzinnych domów bliźniaków z dwoma wejściami Mieszko 2 - materiały i technologia ich budowy

Gotowy projekt dwulokalowego bliźniaka Mieszko 2 z dwoma wejściami zaplanowaliśmy w możliwie najbardziej ekonomiczny sposób. Ściany są wykonane z pustaków gazobetonowych, zewnętrzne z dociepleniem styropianem i wykończeniem tynkiem strukturalnym na siatce. Strop nad parterem naszego taniego dwurodzinnego domu bliźniaczego jest gęstożebrowy typu Teriva, a więc też łatwy w montażu bez użycia ciężkiego sprzętu. Dwupołaciowa więźba to w całości drewniana konstrukcja, ze skosami ocieplonymi wełną mineralną i z pokryciem z dachówki ceramicznej lub betonowej. Projekt typowy bliźniaka sprzedawany jest z kompletem instalacji wewnętrznych elektrycznych i sanitarnych oraz jako segment prawy i lewy, czyli standard i lustro. W trakcie adaptacji można jeszcze dokonać dowolnych zmian w dokumentacji, zgoda na zmiany jest oczywiście bezpłatna.

Projekt domu dwulokalowego Mieszko 2 w zabudowie bliźniaczej - rzuty

Dom Bliźniaczy Dwumieszkaniowy Z Dwoma Wejściami Mieszko 2 - rzut parteru

Powierzchnia parteru:
LOKAL B:
9. wiatrołap- 1.9m2

LOKAL A - 61.6m2:
1. wiatrołap - 2.3m2
2. hall - 8.0m2
3. pokój dzienny z kuchnią - 21.2m2
4. pokój - 12.6m2
5. pokój - 9.4m2
6. łazienka - 5.1m2
7. garderoba - 1.7m2
8. schowek - 1.3m2

standard lustro powiększ rzut parteru
Dom Bliźniaczy Dwumieszkaniowy Z Dwoma Wejściami Mieszko 2 - rzut poddasza

Powierzchnia piętra:
LOKAL B - 56.1m2:
10. klatka schodowa - 1.4m2
11. hall - 7.0m2 
12. pokój dzienny z kuchnią - 19.8m2  (24.0m2)
13. pokój - 11.4m2  (12.6m2)
14. pokój - 7.6m2  (10.1m2)
15. łazienka - 5.1m2
16. garderoba - 1.9m2 (3.9m2)

standard lustro powiększ rzut poddasza

Obrys na minimalnej działce

działka 1

Opinie i realizacje

Studiokrajobrazy.pl

Oczywiście, wystarczy przedłużyć połać dachu i w ten sposób zadaszymy część podestu przed dwoma wejściami. Na etapie adaptacji gotowego projektu bliźniaków nie powinno być takie uzupełnienie żadnym problemem dla architekta.

OLGA

Czy można jakoś dodać do tego bliźniaka zadaszenie nad wejściem, żeby mieć coś więcej niż tylko krótki okap

Dodaj opinię


  • Wyczyść Pola