Projekty gotowych domów, jakie znajdą Państwo u nas, posiadają ściany wykonane są z gazobetonu gr. 24cm oraz warstwy styropianu grubości 18cm (w przypadku domków letniskowych grubość warstwy styropianu wyynosi 12cm).

Jest to uniwersalne rozwiązanie, jedno z najtańszych, a przy tym zapewniające izolacyjność cieplną na dobrym poziomie. Technologię wykonania ścian można zmienić na etapie adaptacji i nie jest to problemowe – poniżej przedstawiamy inne popularne materiały:

-keramzytobeton – ma dobre parametry fizyczne, nie jest jednak materiałem najtańszym,

-cegła pełna – ma atrakcyjne walory estetyczne, jednak przy tym jest dość ciężkim materiałem o słabych parametrach cieplnych. Cegły drążone nie mają tych mankamentów, są jednak bardziej kruche. Nieco lepiej wypadają również cegły klinkierowe, są jednak dość drogie, więc często wykonuje się z nich wyłącznie warstwę zewnętrzna,

-pustaki ceramiczne poryzowane – materiał o stosunkowo dobrej izolacyjności cieplnej, Pustaki posiadają nieco gorsze parametry akustyczne i wytrzymałościowe od cegły pełniej, są także mniej odporne na mróz,

-silikaty – są ekologiczne, dobrze izolują przed hałasem, mają jednak nie najlepszą izolacyjność cieplną.

W przypadku domów jednorodzinnych z poddaszem warto mieć również na uwadze odpowiednie zaizolowanie dachu (u nas w projektach warstwa wełny mineralnej w poziomie krokwi wynosi 26cm).

Chcielibyśmy również zachęcić Państwa do zapoznania się z szacunkowymi wycenami, dostępnymi w przypadku projektów domów z kosztorysem. Są tam wyszczególnione ilości materiałów do budowy ścian nośnych oraz działowych. Mając te dane, łatwo można porównać, ile budowa danego domku kosztowała będzie przy zastosowaniu innych materiałów niż bloczki gazobetonowe. Jest to szczególnie przydatna informacja dla tych z Państwa, którzy poszukują domów tanich w budowie.