Na naszej stronie, wszystkie projekty prezentowane są zarówno od strony wizualnej – pokazujemy ich wizualizacje i elewacje, jak i tej bardziej „technicznej” - zamieszczamy ich rzuty. Są to oczywiście rzuty uproszczone, jednak zawierają najważniejsze informacje, takie jak ilość i rodzaje pomieszczeń, ich powierzchnia użytkowa (w wypadku projektów domów z poddaszem pod dachem stromym w nawiasach podana jest również powierzchnia „po posadzce”), komunikacja pomiędzy pomieszczeniami, rozmieszczenie kominów itd. Jakie jeszcze informacje można odczytać z rzutu?

Ważną informacją może okazać się rozmieszczenie okien. Projekty domów z jedną ścianą ślepą mają tę zaletę, że można je wybudować na węższych działkach – wymagana minimalna odległość od granicy działki jest wówczas zredukowana do 3 metrów. Informacji tej można również poszukać na rzucie działki.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, udostępniliśmy wiele bardzo szczegółowych kategorii, obejmujących konkretne rozwiązania architektoniczne – przykłady to projekty:

-z kominkiem,

-z otwartą / zamkniętą kuchnią,

-z antresolą,

-z biurem na parterze

...i wiele, wiele innych. Zdajemy sobie sprawę, że przeglądanie rzutów wszystkich projektów pod kątem jednego, bardzo wąskiego kryterium mogłoby być kłopotliwe – dlatego też mamy nadzieję, że rozbudowana niedawno zakładka „kategorie” będzie w tym pomocna.

Rzuty przedstawiają projekty z wrysowaną już propozycją rozmieszczenia mebli. Warto mieć na uwadze, iż jest to jedynie sugestia, jak poszczególne elementy wyposażenia wnętrz mogą być ulokowane. Tak naprawdę mogą Państwo zaaranżować ich wystrój „po swojemu”.

Na naszych rysunkach rzutów wprowadziliśmy następujące oznaczenia kolorystyczne:

-kolor żółty – pokoje, hol, kuchnia – część mieszkalna („sucha”),

-kolor ciemnoszary – pomieszczenia „techniczne” - takie jak pomieszczenie gospodarcze lub, w wypadku projektów domów z garażem dwustanowiskowym lub jednostanowiskowym, tym kolorem oznaczamy także garaż,

-kolor jasnoszary – łazienki, wc.

Dodatkowo, kolorem pomarańczowym oznaczony jest kominek w salonie.

Schematycznym rzut raczej nie pozwala na określenie wymiarów poszczególnych pomieszczeń. W takiej sytuacji warto zwrócić się do nas z prośbą o zwymiarowane rysunki szczegółowe.