Od dwudziestu lat opracowujemy dla Państwa nowe projekty domów jednorodzinnych. Niektóre z nich zyskały ponadprzeciętną popularność i z tego tytułu wybudowano je w wielu miejscach na terenie Polski. Jedną z rodzin, które wybudowały dom wg naszego popularnego projektu ALABASTER z kominkiem zewnętrznym mieliśmy okazję poznać na łamach czasopisma „WŁASNY DOM Z KONCEPTEM”. Zaczynając od numeru 05/2007, dzięki publikowanej tam kronice budowy mogliśmy uczestniczyć w całym procesie, zaczynając od kupna działki i poszukiwań idealnego projektu gotowego, aż do ostatnich prac wykończeniowych. Bardzo ciekawe i pomocne dla osób właśnie szukających projektu dla siebie, mogą być refleksje i uwagi Inwestorów, którzy wybrali naszego ALABASTRA. Przeanalizowali on bowiem dokładnie własne potrzeby oraz możliwości finansowe. Świadomie zdecydowali się na dom o powierzchni użytkowej nie przekraczającej 140m2, z poddaszem przykrytym dachem wielospadowym, gdyż tego typu budynki najbardziej im się zawsze podobały. Po dokładnej analizie rozplanowania pomieszczeń w ALABASTRZE okazało się też, że i w środku „wszystko w nim było takie, jak być powinno”, m.inn. otwarta przestrzeń na dole, wbudowany garaż i spiżarka przy kuchni oraz trzy wygodne sypialnie na poddaszu. Po wielu perypetiach w trakcie budowy, znalazła ona szczęśliwy finał w postaci świeżutkiego, pięknie wykończonego domu, który można było podziwiać na wielu zdjęciach w trakcie publikacji całej kroniki budowy.

Zupełnie innym projektem był nowoczesny dom z garażem ALTER EGO, który można było zobaczyć w artykule „Klinkierowe elewacje” w „ŁADNYM DOMU” 10/2007. ALTER EGO ma ciekawą, prostą bryłę z dachem dwuspadowym, bez okapów na ścianach szczytowych. Elewacje są prawie w całości wykończone płytkami klinkierowymi, a więc materiałem odpornym na uderzenia, ścieranie, korozję biologiczną i chemiczną. Zaletą takiego rozwiązania jest wysoka trwałość i brak konieczności odświeżania ścian przez długie lata. Oczywiście koszt takiej elewacji jest wyższy niż tynkowanej, ale z uwagi na opisane plusy warto rozważyć obłożenie cegłą lub płytką klinkierową jeżeli nie całości ścian z zewnątrz, to chociażby ich fragmentów. Szczególnie warte polecenia są klinkierowe cokoły oraz kominy ponad dachem; dzięki nim zabezpieczone będą te fragmenty, które pokryte tynkiem najbardziej ulegałyby zabrudzeniu. Projekt ALTER EGO możemy szczególnie polecić też ze względu na ciekawe wnętrze z jednoprzestrzenną strefą dzienną oraz ustawnym poddaszem z trzema pokojami i dużą łazienką. Wnętrze tego domu można zobaczyć na przykładowej aranżacji na podstronie naszego serwisu.

Od początku naszej działalności wydawane są bezpłatne katalogi projektów gotowych będących w bieżącej sprzedaży. Każdemu wydaniu towarzyszyły serie reklam na łamach „Newsweeka”, „Sukcesu” oraz „Sztuki życia”. Zapraszamy do zamawiania najnowszej edycji bezpłatnego katalogu projektów studia KRAJOBRAZY. O każdym następnym wydaniu będziemy się starali przypominać poprzez obecność w mediach i kampaniach internetowych.