Budowa domu to bardzo ważne przedsięwzięcie dla każdego inwestora. Wielu z nich na budowę domu decyduje się zwykle raz w życiu. O powodzeniu inwestycji decyduje szereg istotnych decyzji, a wśród nich wybór projektu domu. Stawiając pierwsze kroki na drodze do własnego domu warto zapoznać się z naszymi wskazówkami. Z nimi wybór wymarzonego projektu domu stanie się o wiele prostszy.

Czym się kierować przy wyborze projektu domu?

Projekty domów parterowych, piętrowych, czy nowoczesnych? Jakie rozwiązanie jest warte uwagi? Takie dylematy towarzyszą każdemu inwestorowi rozpoczynającemu swoje zmagania z budową wymarzonej nieruchomości. Szeroki wybór projektów domów sprawia, że podjęcie decyzji nie jest takie proste. Czym się kierować przy wyborze projektu domu? Bryłą, dachem, ilością pomieszczeń, a może estetyką? Budowa domu to bardzo poważna inwestycja, która pochłonie sporo czasu i pieniędzy. Wybierając projekt domu należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii:

  • warunki zabudowy/ Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego - projekt domu musi współgrać z ustaleniami gminy w zakresie warunków zabudowy danej działki. Gmina może poczynić ustalenia w obrębie maksymalnej powierzchni zabudowy działki, ilości kondygnacji budynku, kąta nachylenia dachu itp. W wielu przypadkach zalecenia umieszczone w planie miejscowym dla danej działki determinują parametry domu. Każdy inwestor musi mieć świadomość, że niedostosowanie się do wytycznych może skutkować nieuzyskaniem pozwolenia na budowę.
  • wymiary działki – duży wpływ na wybór projektu ma wymiar działki, a także możliwości usytuowania nieruchomości w zgodzie z Prawem Budowlanym. Mnogość projektów dostępna w Studiokrajobrazy pozwoli Państwu wybrać projekt idealny na każdą działkę.
  • własne wymagania – projekt domu powinien wpisywać się w oczekiwania i potrzeby inwestora. Pamiętajmy, by wybierając projekt zwrócić uwagę na funkcjonalność nieruchomości. Komfort i zadowolenie z mieszkania to główny cel każdego inwestora. Oczywiście dom musi wpisywać się też w gust przyszłego właściciela pod kątem wizualnym. Wybierając projekt domu należy zwrócić uwagę na jego powierzchnię. Pamiętajmy, by wybrać projekt z optymalną powierzchnią dopasowaną do ilości domowników. Im większa nieruchomość, tym wyższe koszty utrzymania. Zwróćmy uwagę na układ, zastanówmy się, jakich pomieszczeń potrzebujemy w nowym domu. Garderoby? Spiżarni, użytkowego poddasza? Dostosujmy też liczbę pokoi pod ilość mieszkańców, a także rozmieszczenie łazienek. Kolejna decyzja dotyczy wyboru rodzaju nieruchomości. Jeśli nasz plan zabudowy daje nam dowolność możemy wybierać projekty domów parterowych lub piętrowych. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety warto je rozważyć przed wyborem.

Studiokrajobrazy to serwis dysponujący bardzo rozbudowaną bazą gotowych projektów domów w świetnych cenach. Służymy swoją pomocą przy wyborze projektu szytego na miarę Państwa potrzeb i marzeń! Z nami każdy inwestor znajdzie projekt idealny.