Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, rozszerzamy właśnie naszą ofertę projektów garaży i altan ogrodowych o kolejne propozycje. Mamy nadzieję, że nasze nowości przypadną Państwu do gustu – niewielki kąt nachylenia dachu (25 stopni) jest pragmatyczny, nadaje przy tym wizualnej lekkości budynkowi. Korzystając z okazji, w niniejszym artykule doradzamy, jak poradzić sobie z trudną nieraz kwestią doboru garażu do wybranego projektu domu jednorodzinnego.

Najważniejszą kwestią jest dobór odpowiedniej wysokości garażu. Bryła garażu wolnostojącego nie powinna dominować, ani nawet konkurować z bryłą budynku! Jej wysokość powinna być zauważalnie mniejsza od wysokości domu.

Garaż wolnostojący nie powinien zresztą w żaden sposób – nie tylko wielkością - konkurować z bryłą domu. Jego architektura nie powinna być zatem przesadnie ozdobna. Jako pomieszczenie o charakterze pomocniczym, nie powinien rzucać się w oczy – co oczywiście nie znaczy, że jego wygląd jest zupełnie bez znaczenia :). Najlepiej, aby miał podobne detale architektoniczne jak główny budynek – może w nieco uboższej, uproszczonej formie. Cokół obłożony podobnym materiałem, opaski okienne w podobnej stylistyce – zastosowanie podobnych rozwiązań szczegółow na pewno da ładny, spójny efekt. Część naszych projektów domu ma okrągłe okna – bardzo fajny efekt osiągniemy wówczas, jeśli podobny element pojawi się również i na garażu.Pomysłów i możliwości jest naprawdę dużo.

Kolejnym istotnym elementem jest kąt nachylenia dachu. Spójnie wyglądał będzie taki sam nad garażem, jaki przekrywa bryłę głównego budynku. Dobrze wyglądać może również mniejszy kąt, natomiast nie polecamy zestawień odwrotnych. Bardziej stromy dach da wrażenie ciężkości i przysadzistości, dlatego lepiej sprawdzi się na tym budynku, który ma mieć dominujący charakter.

Podobnie wygląda kwestia materiałów wykończeniowych. Zastosowanie tynku w podobnym kolorze na budynku głównym i na garażu da spójny efekt. Dobrze wyglądał będzie również nieco inny odcień, jednak w obrębie tej samej palety barw. Zasada ta dotyczy również doboru materiałów pokrycia dachowego. Absolutnie nie należy jednak kierować się kolorystyką czy materiałem wykończeniowym – można ja łatwo zmienić na etapie adaptacji! Dużo ważniejsze są inne parametry – kąt nachylenia dachu, ilość stanowisk garażowych, detal architektoniczny.

Aby ułatwić Państwu wybór garażu do projektów z naszej oferty, na zakładkach z poszczególnymi domkami znajduje się pole „Pasujący garaż, altana”. Znajdą tam Państwo wybór tych projektów garaży, które w naszym odczuciu najlepiej sprawdzą się jako uzupełnienie dla architektury konkretnego domu. Projekty garaży z pomieszczeniem gospodarczym z naszej oferty są proste, często wręcz minimalistyczne i funkcjonalne – wierzymy, że uda się Państwu znaleźć wśród nich coś dla siebie!